Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Alla auktioner
Högst bud
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Taklampa, "Flowerpot" Verner Panton, D=22
nr. 746149
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 7h, 11m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sekretär, Gustaviansk, 1700-tal, mahogny med kalkstensskiva, mässingsbeslag, snäpplås, klaff med bakomliggande lådinredning, 102 X 48 X 125 cm, två nycklar
nr. 746424
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 8 000 kr
4d, 5h, 33m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Johan Tirén (1853-1911) tillskriven, akvarell på papper, ej signerad. 114 X 74 cm
nr. 746482
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 20 000 kr
4d, 6h, 37m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Väggrelief, Lisa Larson, Gustavsberg, glaserat stengods, 32 X 25 cm
nr. 746618
Aktuellt bud:
1 000 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 7h, 35m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ryamatta, "Bull" Svängsta Mattväveri, 1960-tal, maskintillverkad, 192 X 137 cm
nr. 745791
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 1 000 kr
5h, 35m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Örhängen 4st guld 18K, vikt 0,9g
nr. 745882
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 600 kr
5h, 44m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Peter Dahl litografi 299/500 63 X 90
nr. 745981
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 1 500 kr
6h, 53m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hyvlar
nr. 746108
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 29m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Herrgårdsur, ek, 1900-talets första hälft, höjd 120 cm
nr. 746263
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 6h, 37m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard med bokhylla, Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner, ek, 1960-tal, 184 X 36 X 135 cm
nr. 746478
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 6h, 31m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skivspelare Sony PS-LX350H
nr. 745876
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 500 kr
5h, 41m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Guldring med röd sten, 18 K, diameter 18 mm, vikt 2,9 gram
nr. 746018
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 5h, 51m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barglob D=60
nr. 746057
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 5h, 50m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skrin Norge 1800-tal eller äldre, 42x28 H=22
nr. 746082
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 6h, 14m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fender CD-140SCE, akustisk, stålsträngar, inbyggd mikrofon, capoklämma och väska
nr. 746119
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 6h, 39m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lisa Larson figurin + sparbössa H=15 och mindre
nr. 746311
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 6h, 12m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Silverföremål, tot V = 338 g
nr. 746610
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 1 400 kr
3d, 6h, 31m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Silvermynt, Sverige, 18 och 1900-tal, vikt 488 gram
nr. 746625
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 7h, 47m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barskåp, Gustaviansk-stil, signerad GA 1940, 142 X 90 X 39 cm
nr. 746785
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 7h, 54m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Herrarmbandsur Omega stål mekanisk D=3,5
nr. 746823
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 6h, 17m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Örhängen, hänge, halsband, guld och pärlor, 18 K, total vikt 4,5 gram
nr. 746028
Aktuellt bud:
850 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 5h, 57m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Brosch med pärlor och opaler, guld, 18 K vikt 2,1 gram
nr. 746040
Aktuellt bud:
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 6h, 1m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Åke Wickström, olja på duk 1969, 65x90
nr. 746077
Aktuellt bud:
850 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 6h, 9m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fender CG-24SCE, akustisk, inbyggd mikrofon, nylonsträngar + väska
nr. 746116
Aktuellt bud:
850 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 6h, 37m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
...
56
1
2
3
4
...
56