Utropspris
Oidentifierad konstnär, tempera på duk, 80 X 40 cm a tergo signerad Dang Doung Bang
nr. 741964
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 0m, 53s
Spegel, ram i teak, 1960-tal, 84 X 44 cm
nr. 741967
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 4m, 53s
Vaser, karaff ljusstake mm, bland annat Ekeby, höjd 26 cm och lägre
nr. 741978
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 14m, 53s
Piedestal, betsat trä, 1900-talets första hälft, höjd 98 cm
nr. 741981
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 20m, 53s
Spegel, 83 X 68 cm
nr. 741986
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 30m, 53s
Paul Holsby, litografi, 1961, 74/135, 57 X 25 cm
nr. 741988
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 34m, 53s
Nils Ingvar Walterström, olja på duk, 45 X 37 cm
nr. 741990
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 38m, 53s
Spjälsäng, madrass, längd 121 cm.
nr. 741991
50 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 6h, 0m, 53s
Klotlampor 2st bla Ikea H=44 & mindre
nr. 741992
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 4h, 33m, 53s
Taklampa funkis, glas & mässing D=53
nr. 741993
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 34m, 53s
Taklampa glas & smide D=37
nr. 741994
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 35m, 53s
Landskapsmålning, oidentifierad konstnär, olja på pannå, 58 X 41 cm
nr. 741997
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 42m, 53s
Gitarr, Benton
nr. 742013
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 0m, 53s
Taklampa koppar & glas D=50
nr. 742016
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 47m, 53s
Skåpshandtag, dörrhandtag mm
nr. 742019
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 4m, 53s
Golvlampor ett par, höj- & sänkbara
nr. 742022
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 4h, 50m, 53s
Golvlampa Antonangeli, metall
nr. 742024
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 51m, 53s
Karmstol + pelarbord B=64
nr. 742025
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 52m, 53s
Henning Hougaard, olja på duk, 55 X 46 cm
nr. 742026
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 10m, 53s
Böcker och ljudböcker, Andra världskrigen
nr. 742027
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 4h, 12m, 53s
Brita af Klercker, krita på papper, signerad BK, 40 X 38 cm
nr. 742030
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 14m, 53s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad och daterad 1941, 59 X
nr. 742033
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 4h, 16m, 53s
Kjell Engman, Skålar 4st Kosta Boda D=19 H=13 & mindre
nr. 742036
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 4h, 57m, 53s
Bilböcker mm ett parti
nr. 742054
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 2h, 52m, 53s
39
40
41
42
43
56
41
56