Utropspris
Kista, 1800-tal, 107 X 68 X 47 cm
nr. 747386
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 20h, 4m, 15s
Korgar 2 st, 1900-talets första hälft, längd 82 cm och mindre
nr. 747336
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 19h, 42m, 15s
Gjutjärnsföremål, 1800-tal
nr. 747296
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 34m, 15s
Dalahästar, 4 st, 1900-tal, största hästen märkt Nils Olsson, H=42
nr. 746370
850 kr
Utropspris: 1 000 kr
19h, 12m, 15s