Utropspris
Utdragssoffa, allmoge 1800-tal, längd 188 cm
nr. 741722
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
13h, 48m, 42s
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 110 X 90 X 55 cm
nr. 742151
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 12h, 8m, 42s
Kista, allmoge, daterad 1853, originalmålning, längd 142 cm
nr. 742153
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 12h, 12m, 42s
Taburett, 1800-tal, bredd 63 cm
nr. 742381
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 40m, 42s
Stol/Utdragssäng, allmoge, 1800-tal 72 X 53 X 94 cm
nr. 742384
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 10h, 46m, 42s