Utropspris
Bordslampor ett par, Hallberg, 2000-tal, höjd 54 cm
nr. 746202
150 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 13m, 4s
nr. 746229
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 23m, 4s
LED-armaturer 3st
nr. 746289
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 12h, 25m, 4s
Golvlampa, Hallbergs, skärm John Derian, 2000-tal, höjd 143 cm
nr. 746236
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 12h, 35m, 4s
Golvlampa, mässing, skärm John Derian, höjd 153 cm
nr. 746238
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 37m, 4s
Golvlampa, 1900-talets slut, höjd 140 cm
nr. 746254
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 53m, 4s
Golvlampa, mässing, 1900-talets mitt, höjd 170 cm
nr. 746255
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 12h, 55m, 4s
Taklampor 2st glas metall
nr. 746461
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 13h, 9m, 4s
nr. 746268
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 15m, 4s
Taklampa glas metall D=18
nr. 746484
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 21m, 4s
nr. 746272
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 13h, 23m, 4s
Skålat och ljusstakar Orrefors H=20,5 och mindre
nr. 746489
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 25m, 4s
nr. 746274
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 27m, 4s
Ljusstakar ett par, Nils Landberg, Orrefors, höjd 20 cm
nr. 746276
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 13h, 31m, 4s
nr. 746291
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 13h, 41m, 4s
Bordsspegel och Ljusstakar ett par, bronserat gjutjärn, 18/1900-tal, höjd 42 cm och lägre
nr. 746313
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 13h, 49m, 4s
Golvlampa 1950-tal H=159
nr. 746524
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 13h, 52m, 4s
Taklampa, koppar, 1900-talets andra hälft, längd 73 cm
nr. 746325
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 1m, 4s
Taklampa, glas, 1900-talets senare hälft, D=35
nr. 746342
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 31m, 4s
Uppläggningsfat ljusstakar mm bla Orrefors
nr. 746542
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 12h, 8m, 4s
Bordslampa, Kosta Kristall underfång, H=37
nr. 746351
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 12h, 17m, 4s
Jordglob med belysning H=42
nr. 746557
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 12h, 17m, 4s
Kristallkrona D=52 H=52 + kedja
nr. 746560
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 12h, 19m, 4s
Lampskärmar + vägglampa, EWÅ
nr. 746577
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 12h, 34m, 4s