Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Kortast tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Bordslampa, Kosta Kristall underfång, H=37
nr. 746351
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 600 kr
10h, 14m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1960-tal, vitlackerad plåt, diameter 50 cm
nr. 746361
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
10h, 32m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1960-tal, mässing och plexiglas, diameter 40 cm
nr. 746362
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 1 500 kr
10h, 34m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, bordslampa, porslin, bland annat Royal Dux, höjd 44 cm och lägre
nr. 746372
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 52m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, ishink, fat mm
nr. 746373
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 54m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, Bergboms, modell B-019,1960-tal, mässing, höjd 54 cm
nr. 746394
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
11h, 36m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1960/70-tal, brunlackerad metall, höjd 144 cm
nr. 746419
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
12h, 26m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets första hälft, glas och mässing, diameter 30 cm
nr. 746425
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 4m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, ljusstakar mm, bland annat Lladro, Goebel och Royal Copenhagen
nr. 746427
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 10h, 8m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 47 cm
nr. 746430
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 10h, 14m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett pat Le Dauphin, Frankrike, höjd 36 cm
nr. 746431
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 10h, 16m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett pat Le Dauphin, Frankrike, höjd 36 cm
nr. 746432
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 10h, 18m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets andra hälft, glas och mässing. längd 68 cm
nr. 746437
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 26m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, teak och glas, 1950/60-tal, längd 43 cm
nr. 746439
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 28m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sänglampor ett par, Knud Christensen, Elit, 1960-tal, diameter 19 cm
nr. 746441
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 30m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Carl Fagerlund, Orrefors, glas och mässing, 1960-tal, diameter 18 cm
nr. 746511
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 11h, 22m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, stomme i mässing, behängd med prismor, 1900-talets mitt, diameter 50 cm
nr. 746513
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 24m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa med prismor, barockstil, H=60
nr. 746546
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 11h, 34m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa med prismor, 1900-talets tidigare hälft, H=73
nr. 746550
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 11h, 36m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, Ateljé Lyktan, trä och krom
nr. 746592
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 52m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar och oljelampor, bland annat Höganäs, höjd 16 cm och lägre
nr. 746629
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 12h, 24m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, vaser, karaff mm, höjd 36 cm och lägre
nr. 746638
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 10m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fotogenlampa och lykta, höjd 39-40 cm
nr. 746646
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 24m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljuskrona, glas och metall, 1900-talets andra hälft, diameter 45 cm
nr. 746647
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 26m, 21s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
1
2
3