Utropspris
Bordslampor ett par, Hallberg, 2000-tal, höjd 54 cm
nr. 746202
700 kr
Utropspris: 800 kr
7h, 48m, 56s
Lampskärmar 3 st + kuddfodral 5 st, Ralph Lauren, By Hedbergs of Sweden, kuddfodral 45 X 45 cm
nr. 746198
650 kr
Utropspris: 800 kr
7h, 44m, 56s
Bordslampor ett pat Le Dauphin, Frankrike, höjd 36 cm
nr. 746432
650 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 7h, 56m, 56s
nr. 746229
600 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 58m, 56s
nr. 746431
550 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 7h, 54m, 56s
Bordslampa, 1900-talets första hälft, höjd 45 cm
nr. 747043
500 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 46m, 56s
Vägglampor, ett par, Orrefors, H=23
nr. 747006
450 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 14m, 56s
nr. 746313
400 kr
Utropspris: 600 kr
9h, 24m, 56s
Figuriner, bordslampa, porslin, bland annat Royal Dux, höjd 44 cm och lägre
nr. 746372
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 30m, 56s
nr. 746268
350 kr
Utropspris: 400 kr
8h, 50m, 56s
Väggljusstake, Pierre Forsell, Skultuna, mässing, höjd 48 cm
nr. 746849
350 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 7h, 50m, 56s
Lampskärmar 3 st + kuddfodral 5 st, John Derian By Hedbergs of Sweden, kuddfodral 45 X 45 cm
nr. 746200
300 kr
Utropspris: 800 kr
7h, 46m, 56s
Taklampa med prismor, barockstil, H=60
nr. 746546
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 12m, 56s
Figuriner, ljusstakar mm, bland annat Lladro, Goebel och Royal Copenhagen
nr. 746427
250 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 7h, 46m, 56s
Taklampa med prismor, 1900-talets tidigare hälft, H=73
nr. 746550
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 9h, 14m, 56s
Ljusstakar, ett par, Gusum nr 22, mässing, 1900-talets tidigare hälft, H=17,5
nr. 747279
250 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 8h, 28m, 56s
Bordslampa, ishink, fat mm
nr. 746373
200 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 32m, 56s
Golvlampa, Hallbergs, skärm John Derian, 2000-tal, höjd 143 cm
nr. 746236
175 kr
Utropspris: 800 kr
8h, 10m, 56s
Golvlampa, mässing, skärm John Derian, höjd 153 cm
nr. 746238
175 kr
Utropspris: 500 kr
8h, 12m, 56s
Golvlampa, 1900-talets slut, höjd 140 cm
nr. 746254
175 kr
Utropspris: 400 kr
8h, 28m, 56s
Taklampa, 1960-tal, mässing och plexiglas, diameter 40 cm
nr. 746362
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 8h, 12m, 56s
Taklampa, 1900-talets första hälft, glas och mässing, diameter 30 cm
nr. 746425
175 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 42m, 56s
Bordslampor ett par 1950/60-tal, glas och valnöt, höjd 19 cm
nr. 746685
175 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 42m, 56s
Bordsur, ljusstakar, vattenkanna mm, höjd 30 cm och lägre
nr. 746862
175 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 8h, 16m, 56s