Utropspris
Taklampa med hiss, Nordiska Kompaniet, nr:31255, 1940-tal, diameter 38 cm
nr. 748190
100 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 15h, 37m, 19s
nr. 748215
100 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 14h, 25m, 19s
Bordslampor, 4 st, glaskupor, 2000-tal, H=40
nr. 747237
75 kr
Utropspris: 800 kr
14h, 15m, 19s
Taklampa, mässing, 1900-talets slut, H=50
nr. 747337
75 kr
Utropspris: 400 kr
15h, 1m, 19s
Väggur, bordslampa, taklampa, höjd 66 cm och lägre
nr. 747631
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 47m, 19s
Ljusstakar, bland annat Ystad Metall, höjd 31 cm och lägre
nr. 747740
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 14h, 33m, 19s
Bordslampor 2 st behängda med prismor, höjd 45 cm
nr. 747777
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 15h, 9m, 19s
Strålkastare/scenbelysning, 4 st, L=30
nr. 747808
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 15h, 47m, 19s
nr. 747809
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 15h, 49m, 19s
Taklampor 2 st + Kupa, diameter 20 cm och mindre
nr. 748188
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 15h, 35m, 19s
Golvlampa, 1900-talets början, mässing, ombyggd fotogenlampa, höjd 170 cm
nr. 748322
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 13h, 41m, 19s
Fönsterlampor ett par, 1960-tal glas och aluminium, höjd 22 cm, nya sladdar
nr. 748462
75 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 15h, 43m, 19s
Taklampa behängd med prismor, 1900-talets slut, H=30
nr. 747267
50 kr
Utropspris: 400 kr
14h, 29m, 19s
nr. 747394
50 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 27m, 19s
Golvlampa, 2000-tal, Ikea, höjd 162 cm
nr. 747396
50 kr
Utropspris: 400 kr
15h, 29m, 19s
Taklampa, Barock-stil, 1900-tal, mässing, diameter 55 cm
nr. 747465
50 kr
Utropspris: 400 kr
16h, 7m, 19s
Väggljusstakar ett par, mässing, 1900-talets första hälft, höjd 35 cm
nr. 747490
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 13h, 47m, 19s
Kandelabrar ett par, nysilver, höjd 26 cm
nr. 747605
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 7m, 19s
Ljusstakar, mortel, 1900-tal, höjd 28 cm och lägre
nr. 747609
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 15h, 15m, 19s
Adventsljusstakar, 2+1, H=56 och mindre
nr. 747798
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 15h, 31m, 19s
Strålkastare/scenbelysning, 3 st, L=50
nr. 747810
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 15h, 51m, 19s
Strålkastare/scenbelysning, 2+1+1 st, L=30 och mindre
nr. 747812
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 15h, 55m, 19s
Golvlampor, Hemi, ett par, mässing, H=130 cm
nr. 747878
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 13h, 53m, 19s
Ljusstakar och oljelampa, glas och metall, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 748134
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 57m, 19s