Utropspris
Strålkastare/scenbelysning, 2+1+1 st, L=30 och mindre
nr. 747812
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 27m, 24s
Golvlampor, Hemi, ett par, mässing, H=130 cm
nr. 747878
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 16h, 25m, 24s
Ljusstakar 4 st, Englesson AB + bordständare, mässing och kromad metall, höjd 18,5 cm
nr. 747929
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 17h, 23m, 24s
Taklampa "Kolme" CO Bankeryd, 2000-tal, diameter 78 cm
nr. 748098
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 16h, 51m, 24s
Ljusstakar och kandelabrar, mässing, 1900-tal, höjd 48 cm och lägre
nr. 748131
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 17h, 27m, 24s
Ljusstakar och oljelampa, glas och metall, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 748134
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 17h, 29m, 24s
Taklampor 2 st + Kupa, diameter 20 cm och mindre
nr. 748188
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 18h, 7m, 24s
Taklampa, Belid, diameter 40 cm
nr. 747023
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 17h, 17m, 24s
Taklampor, 2 st, glaskupor, 2000-tal, H=60 och mindre
nr. 747240
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 16h, 49m, 24s
Golvlampa, 2000-tal, Ikea, höjd 162 cm
nr. 747396
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 18h, 1m, 24s
Vägglampor ett par, försilvrad brons,18/1900-tal höjd 50 cm
nr. 747459
0 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 18h, 29m, 24s
Kolhämtare, svepask, bordslampa mm, höjd 52 cm och lägre
nr. 747646
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 16h, 19m, 24s
Strålkastare/scenbelysning, 3 st, L=50
nr. 747810
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 23m, 24s
Strålkastare/scenbelysning, 2 st, B=41
nr. 747811
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 25m, 24s
Golvlampa, 1900-talets första hälft, två ljuspunkter. Fot av marmor med lejontassar.
nr. 747888
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 29m, 24s
Bordslampa och fotogenlampa, höjd 54 cm och lägre
nr. 748061
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 16h, 25m, 24s
Golvlampor 2 st, 1900-talets andra hälft 141-143 cm
nr. 748063
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 16h, 29m, 24s
Ljuskronor 3 st, 1900-talets andra hälft, diameter 50 cm och mindre
nr. 748074
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 16h, 37m, 24s