Utropspris
Taklampa, Barock-stil, 1900-tal, mässing, diameter 55 cm
nr. 747465
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 22h, 5m, 48s
nr. 747462
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 21h, 59m, 48s
Bordslampa, 1900-talets andra hälft, mässing med lackerad plåtskärm, höjd 47 cm
nr. 747461
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 21h, 57m, 48s
Vägglampor ett par, försilvrad brons,18/1900-tal höjd 50 cm
nr. 747459
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 21h, 55m, 48s
nr. 747444
75 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 21h, 43m, 48s
Golvlampa, 2000-tal, Ikea, höjd 162 cm
nr. 747396
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 21h, 27m, 48s
nr. 747394
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 21h, 25m, 48s
Taklampa, mässing, 1900-talets slut, H=50
nr. 747337
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 20h, 59m, 48s
Bordslampa, Kina, ombyggd från 1700-tals krus, H=32
nr. 747297
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 20h, 51m, 48s
Vägglampor, 2 par, bla Arteluce, B=37 och mindre
nr. 747292
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 20h, 43m, 48s
Ljusstakar, ett par, Gusum nr 22, mässing, 1900-talets tidigare hälft, H=17,5
nr. 747279
250 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 29m, 48s
Taklampa behängd med prismor, 1900-talets slut, H=30
nr. 747267
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 20h, 27m, 48s
Kristallkrona, 1900-talets senare hälft, H=58
nr. 747266
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 25m, 48s
Taklampor, 2 st, glaskupor, 2000-tal, H=60 och mindre
nr. 747240
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 20h, 15m, 48s
Bordslampor, 4 st, glaskupor, 2000-tal, H=40
nr. 747237
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 13m, 48s
nr. 747157
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 21h, 55m, 48s
Bordslampa, 1900-talets första hälft, höjd 45 cm
nr. 747043
500 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 20h, 47m, 48s
Taklampa, Belid, diameter 40 cm
nr. 747023
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 20h, 43m, 48s
Vägglampor, ett par, Orrefors, H=23
nr. 747006
450 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 20h, 15m, 48s
Golvljusstake, golvvas, bord i form av stop, höjd 58 cm och lägre
nr. 746992
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 19h, 47m, 48s
Ljusstakar ett par, mässing, 1900-talets andra hälft, höjd 13 cm
nr. 746986
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 19h, 37m, 48s
Ljusstakar 2 par, mässing och nysilver, 1900-tal, höjd 23 cm och lägre
nr. 746977
0 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 21h, 55m, 48s
Ljuskrona, 1900-talets mitt, diameter 55 cm
nr. 746963
125 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 21h, 53m, 48s
Ljusstakar 2 st + flaskpropp. bland annat Arthur Pe, Kolbäck, brons mässing och tenn, höjd 7 cm och lägre
nr. 746925
125 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 21h, 35m, 48s