Utropspris
Armbandsur 6 st, bland annat Lagonda, Svalan och Exacta, manuella, diameter 35 mm och mindre
nr. 741391
250 kr
Utropspris: 500 kr
3h, 10m, 43s
Årsur, bordslampa, 1900-talets andra hälft, höjd 55 cm och lägre
nr. 741488
350 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 32m, 43s
Georg Jensen, klocka termometer, hydrometer, barometer, diameter 10 cm
nr. 741499
900 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 50m, 43s
Armbandsur, Certina DS Titanium, quarts, bredd 30 mm
nr. 741500
200 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 52m, 43s
Solglasögon, Ray-Ban, fodral
nr. 741505
250 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 2m, 43s
Herrarmbandsur, Lemania, guld i boetten 18 K, 1969, manuell, plexiglas, diameter 34 mm, originalask och Garantipapper,
nr. 742300
7 000 kr
Utropspris: 10 000 kr
5h, 3m, 43s
Barometer, klocka och vindmätare
nr. 741532
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 3h, 4m, 43s
Bijouterier och armbandsur
nr. 741843
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 3h, 42m, 43s
Armbandsur Jaques Richal, quartz, stål, diameter 32 mm, box
nr. 741844
400 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 44m, 43s
Armbandsur, Chronographe Suisse, 1900-talets mitt, boetten i guld, 18 K, manuell, diameter 37 mm
nr. 741921
4 000 kr
Utropspris: 6 000 kr
2d, 4h, 50m, 43s
nr. 741926
8 200 kr
Utropspris: 5 000 kr
2d, 4h, 52m, 43s
Armbandsur, Omega Genève, 1980-tal, guld i boetten, 14 K, manuell, datum, diameter 34 mm
nr. 742009
4 600 kr
Utropspris: 4 000 kr
3d, 2h, 50m, 43s
Damarmbandsur, guld i boetten, 14 k, diameter 24 mm, armband dubblé
nr. 742100
800 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 2h, 8m, 43s
Väggur, 1800-talets slut, höjd 80 cm
nr. 742161
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 3h, 38m, 43s
Bordspendyl, 1900-talets första hälft, mässing och marmor, höjd 46 cm
nr. 742401
350 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 2h, 20m, 43s
Bordspendyl, 1800-tal, H=28
nr. 742477
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 2m, 43s
Gökur, 4 st, 1900-tal
nr. 742547
150 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 56m, 43s