Utropspris
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå "Familjen" 1953, 50 X 33 cm
nr. 742243
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 56m, 14s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 48 X 44 cm
nr. 742242
125 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 1h, 54m, 14s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1956, 46 X 38 cm
nr. 742241
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 1h, 52m, 14s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, "Träd vid en mur" 197846 X 38 cm
nr. 742239
200 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 50m, 14s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, interiör, 1976, 55 X 46 cm
nr. 742237
1 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 1h, 48m, 14s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, Spanien 1979, 25 X 33 cm
nr. 742236
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 46m, 14s
Silverpokal, BAB, 1966, höjd 15 cm, vikt 359 gram
nr. 742231
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 44m, 14s
Ljusstake, Lars Holmström, Arvika, 1900-talets mitt, mässing, diameter 19 cm
nr. 742230
500 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 42m, 14s
Halsband, guld med pärlor, 18 K, längd 39,5 cm, vikt 3,4 gram
nr. 742229
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 40m, 14s
Ring med två stenar, vitguld, 18 K, diameter 17 mm, vikt 2,2 gram
nr. 742227
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 38m, 14s
Ring med 2 briljanter och blå sten, guld, 8 K, briljanterna ca 0,11 ct/st, diameter 16,5 mm, vikt 4,8 gram
nr. 742226
600 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 36m, 14s
Guldring, 18 K, diameter 18,5 mm, vikt 2,6 gram
nr. 742224
700 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 34m, 14s
Smycken, bijouterier, armbandsur mm, delvis silver
nr. 742222
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 1h, 32m, 14s
Figurin, biskviporslin, 18/1900-tal, höjd 15 cm
nr. 742217
250 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 4h, 2m, 14s
Jordglob, 1900-talets mitt, höjd 51 cm
nr. 742216
200 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 0m, 14s
Bordslampa, 1940/50-tal, troligtvis Asea, mässing och vitlackerad metall, höjd 63 cm inklusive skärm
nr. 742214
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 3h, 58m, 14s
Bänk, 1970-tal, furu och canvas, längd 122 cm
nr. 742207
350 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 3h, 56m, 14s
Handäska, Mulberry, skinn, bredd 48 cm + Ryggsäck, Gryphon
nr. 742206
350 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 3h, 54m, 14s
Spegel, 1900-talets slut, 75 X 64 cm
nr. 742202
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 52m, 14s
Vas, Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda, signerad : Ulrica HV Kosta Boda Prov, höjd 19 cm
nr. 742200
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 3h, 50m, 14s
Skål, Bertil Vallien, Kosta Boda, diameter19,5 cm, signerad
nr. 742199
350 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 3h, 48m, 14s
Vas, Bertil Vallien, Kosta Boda, höjd 20 cm, osignerad
nr. 742198
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 46m, 14s
Skål, "Slipgraal" Edward Hald, Orrefors, signerad, diameter21,5 cm
nr. 742196
950 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 3h, 44m, 14s
Ljusstakar ett par, Eric Löfman. MGAB Uppsala, 1976, höjd 17 cm, fyllda, total vikt 413 gram
nr. 742195
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 3h, 42m, 14s
22
22