Utropspris
Snurrpall, 1800-tal
nr. 746252
150 kr
Utropspris: 400 kr
9m, 14s
Soffbord, 1970-tal, valnöt, 141 X 82 X 55 cm
nr. 746271
150 kr
Utropspris: 600 kr
41m, 14s
Skeppsur, Schatz + barometer, diameter 18 cm och mindre, en nyckel
nr. 746275
150 kr
Utropspris: 500 kr
49m, 14s
Ljusstakar, ljusampel, 18 och 1900-tal, diameter 35 cm och mindre
nr. 746291
150 kr
Utropspris: 600 kr
1h, 1m, 14s
Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, glaserat stengods, höjd 7,5 cm
nr. 746321
150 kr
Utropspris: 400 kr
1h, 13m, 14s
Krus, 2 st, Höganäs, H=28 och mindre
nr. 746344
150 kr
Utropspris: 300 kr
23h, 23m, 14s
Klarinett, Martin Frerez Super, väska
nr. 746349
150 kr
Utropspris: 600 kr
23h, 33m, 14s
Damcykel, 28 tum, 3 växlar
nr. 746364
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 0h, 1m, 14s
Elsa Selander, stilleben, olja på duk, 71 X 54 cm
nr. 746411
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 1h, 33m, 14s
Skålar med lock, vas, ljuslykta mm, slipad dekor, höjd 22 cm och lägre
nr. 746444
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 23h, 59m, 14s
Herrcykel, Crescent, 28-tum, 5-växlar
nr. 746475
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 0h, 17m, 14s
Taklampa, Carl Fagerlund, Orrefors, glas och mässing, 1960-tal, diameter 18 cm
nr. 746511
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 0h, 45m, 14s
Kaffeservis, Tuscan, England, benporslin
nr. 746630
150 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 1h, 49m, 14s
Gallerimatta, handknuten, 299 X 79 cm
nr. 746698
150 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 0h, 41m, 14s
Karmstol, 1950/60-tal, ek och konstskinn
nr. 746729
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 7m, 14s
Vas "Savoy" Alvar Aalto, Iittala, Finland, höjd 16 cm
nr. 746848
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 33m, 14s
Garnityrkannor ett par, keramik och bronserad zink, 18/1900-tal, höjd 40 cm
nr. 746851
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 23h, 39m, 14s
Ljuslyktor 2 st "Sunflower" Göran Wärff, Kosta , höjd 12 cm och lägre
nr. 746852
150 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 23h, 41m, 14s
Bokstöd 2 st, 2000-tal, höjd 18 cm
nr. 746854
150 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 23h, 45m, 14s
Bijouterier, scarfar, skärp
nr. 746863
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 0h, 3m, 14s
Helmtrud Nyström, färgetsning, 48/285, 54 X 49 cm
nr. 746870
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 0h, 11m, 14s
Sängbord ett par, 1900/2000-tal, höjd 68 cm
nr. 746880
150 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 0h, 29m, 14s
Piedestaler ett par, gjutjärn, 1900/2000-tal, höjd 62 cm
nr. 746898
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 0h, 43m, 14s
Piedestal, gjutjärn och stenskiva, höjd 73 cm
nr. 746902
150 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 0h, 49m, 14s
23
23