Utropspris
Byrå, rokokostil, B = 65, H = 63
nr. 771871
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 16h, 3m, 58s
MTB cykel, Crescent, 26 tum, 7 växlar
nr. 771881
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 16h, 59m, 58s
Apotekarvåg, Galileo Sartorius Milano, 1956 + vikter höjd 49 cm
nr. 771888
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 17h, 9m, 58s
Sänglampor 2 + 1 + taklampa, 1900-talets andra hälft, diameter 19 cm och mindre
nr. 771892
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 14h, 45m, 58s
Korgar, L = 59 o mindre
nr. 771895
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 16h, 10m, 58s
Björn Envall "SAAB 9000 CS" litografi 20/500, 57 X 39 cm
nr. 771913
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 17m, 58s
Fåtölj "Pilot", Arne Norell., fast stoppad klädsel med benställning i böjträ, 1900-talets andra hälft
nr. 771928
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 41m, 58s
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft, furu, 63 X 50 X 16 cm
nr. 771933
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 45m, 58s
Kakform, koppar, 1800-tal, tot B = 40
nr. 771943
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 16h, 30m, 58s
Skinnfåtöljer, ett par
nr. 771951
100 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 16h, 44m, 58s
Skinnsoffa, L = 180
nr. 771952
100 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 16h, 46m, 58s
Speglar, ett par, rokokostil, gjutmassa, H = 75
nr. 771978
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 14h, 50m, 58s
Högtalare ett par, Canton, höjd 106 cm
nr. 772003
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 16h, 31m, 58s
Skålar Boda Nova, ett parti H=10,5
nr. 772049
100 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 15h, 23m, 58s
Ljusstakar 4st bla Gunnar Ander H=12,5 & mindre
nr. 772055
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 15h, 28m, 58s
Salongsbord, 1800-tal, diameter 90 cm, höjd 72 cm
nr. 772065
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 51m, 58s
Vas, skrin, kanna mm, höjd 31 cm och lägre
nr. 772101
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 15h, 17m, 58s
Klädhängare 2 st, Dekorativa, vitlackerat trä och mässing, 1900-talets andra hälft, längd 31-57 cm
nr. 772107
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 15h, 19m, 58s
Buljongkoppar med fat "Tranquebar" Aluminia, Danmark
nr. 772122
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 15h, 37m, 58s
Dioramor 6 st, V Richter, 1900-talets andra hälft, 40 X 30 cm och mindre
nr. 772123
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 15h, 39m, 58s
Bordspendyl, 18/1900-tal, marmor och bronserad zink, höjd 35 cm, pendel och nyckel
nr. 772143
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 16h, 19m, 58s
Utdragssoffa, Karl Johan, 1800-tal, L=224
nr. 772472
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 16h, 46m, 58s
Skåp till väggsystem 8 st, furu, 1950/60-tal, 96 X 44 X 36 cm/st
nr. 772608
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 16h, 48m, 58s
Skrivbord med jalusi, 1900-talets början, ek, 151 X 88 X 101 cm
nr. 772713
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 17h, 4m, 58s
26
27
28
29
30
59
28
59