Utropspris
Vas Rörstrand H=23
nr. 750449
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 28m, 12s
Ljusstakar Ystad Metall Ett par B=22,5
nr. 750448
900 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 7h, 27m, 12s
Malmgrytor 2 st, 17/1800-tal, diameter 36 cm och mindre
nr. 750653
100 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 7h, 27m, 12s
Figurin Wallendorf H=20
nr. 750446
350 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 7h, 26m, 12s
Oidentifierad konstnär, akvarell, 118x85, otydligt signerad
nr. 750445
550 kr
Utropspris: 5 000 kr
2d, 7h, 25m, 12s
Erik Kullström, blomsterstilleben, olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 750651
100 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 25m, 12s
Svenskt konditor lexikon 2 band
nr. 750444
300 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 7h, 24m, 12s
Chung Yong Chang, olja på duk, 100x110
nr. 750442
3 100 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 7h, 23m, 12s
Nils Olzon (1891-1953) olja på duk, 77 X 58 cm
nr. 750650
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 7h, 23m, 12s
Offsettryck Vincent Van Gogh, rammått = 124x99
nr. 750440
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 7h, 22m, 12s
Lennart Hall, olja på duk, 165x122, rammått = 170,5x127,5
nr. 750438
1 900 kr
Utropspris: 5 000 kr
2d, 7h, 21m, 12s
Stegpall, 1900-talets andra hälft, höjd 60 cm
nr. 750647
400 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 21m, 12s
Jonas Lundh, olja på duk 135,5x120,5
nr. 750433
1 000 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 7h, 20m, 12s
Anders Wallin, blandteknik 2003, 102x153, rammått = 115x165
nr. 750432
1 500 kr
Utropspris: 7 000 kr
2d, 7h, 19m, 12s
Spegel, 1800-tal, trä, skuren dekor, 92 X 40 cm
nr. 750646
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 7h, 19m, 12s
Maria Ronnehed, blandteknik, bildmått = 120x90
nr. 750426
800 kr
Utropspris: 5 000 kr
2d, 7h, 18m, 12s
Lasse Åberg, litografi 39/90, bildmått = 86x85, rammått = 127x100
nr. 750422
1 400 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 7h, 17m, 12s
Skålar, ljusstake mm, lergods och glas, höjd 24 cm och lägre
nr. 750645
250 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 7h, 17m, 12s
Maria Ronnehed, blandteknik 89x88
nr. 750419
850 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 7h, 16m, 12s
Alain Berck-Vitz, litografi 12/99, 75x57
nr. 750417
150 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 7h, 15m, 12s
nr. 750639
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 7h, 15m, 12s
Orientmatta 210 X 130
nr. 750416
175 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 7h, 14m, 12s
Carlos Rosberg, litografi 278/310, 52x65
nr. 750415
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 7h, 13m, 12s
Väggkonsoler 2 st 1900-tal, bredd 58 cm och mindre
nr. 750638
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 13m, 12s
29
30
31
32
33
44
31
44