Utropspris
Varuvagn, 172 X 120 X 75 cm
nr. 748240
50 kr
Utropspris: 500 kr
16h, 30m, 43s
Sideboard, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, 140 X 41 X 80 cm
nr. 748260
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
16h, 40m, 43s
Hallmöbel 100 x 42, H = 64 m. spegel, H = 115, 1970-tal
nr. 748264
50 kr
Utropspris: 500 kr
15h, 13m, 43s
Stolar, 3 st, ek, 1960-70-tal
nr. 748266
50 kr
Utropspris: 600 kr
15h, 14m, 43s
Fåtölj, 1900-talets mitt, senare klädsel, , bredd 83 cm
nr. 748278
50 kr
Utropspris: 800 kr
16h, 52m, 43s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 41x39, otydligt signerad
nr. 748288
50 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 24m, 43s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 46x55, signerad "NP Schön"
nr. 748297
50 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 31m, 43s
Bernard Buffet, offsettryck efter, 45x60
nr. 748298
50 kr
Utropspris: 500 kr
15h, 32m, 43s
Olja på duk 2st, okänd konstnär 56x40
nr. 748301
50 kr
Utropspris: 500 kr
15h, 34m, 43s
nr. 748302
50 kr
Utropspris: 500 kr
15h, 35m, 43s
Gungstol, ek med flätad sits, 1900-talets andra hälft
nr. 748315
50 kr
Utropspris: 400 kr
17h, 34m, 43s
Golvlampa, 1950/60-tal mässing och trä, höjd 152 cm
nr. 748330
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 15h, 24m, 43s
Bordsspegel, Glasmäster Markaryd, 1960-tal, höjd 44 cm
nr. 748335
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 15h, 30m, 43s
Golvlampa, 2000-tal höj och sänkbar
nr. 748362
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 15h, 44m, 43s
Båtkompass Silva D=10
nr. 748377
50 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 10m, 43s
Ramar metall + skål mm D=25 & mindre
nr. 748383
50 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 16m, 43s
Tavlor 2st olja på pannå bla Arvid Pettersson, 39x61 & mindre
nr. 748384
50 kr
Utropspris: 300 kr
16h, 17m, 43s
Trädgårdsgrupp i järn, bord D=80 H=73, soffa B=120 + 2st karmstolar
nr. 748399
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 16h, 28m, 48s
Golvur, William Robson, North Shields, Enland, 1700-talets andra hälft, fodral i el, 2 lod och pendel, höjd 216 cm
nr. 748408
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 16h, 8m, 43s
Byrå, 1800-tal valnöt, 92 X 47 X 95 cm
nr. 748410
50 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 12m, 43s
Snurrfåtölj 1960-tal, textil
nr. 748415
50 kr
Utropspris: 500 kr
16h, 36m, 43s
Bornholmsur, 1800-tal, senare bemålning, 2 lod och pendel, höjd 200 cm
nr. 748418
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 16h, 20m, 43s
Varuvagn, höjd 138 cm
nr. 748424
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 16h, 32m, 43s
Golvlampa, 2000-tal, höjd 162 cm
nr. 748427
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 38m, 43s
30
31
32
33
34
51
32
51