Utropspris
Thure Wahlström, olja på pannå 22x28
nr. 746303
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 54m, 43s
Oidentifierad konstnär samisk konstnär, träsnitt 34x18
nr. 746305
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 23h, 56m, 43s
Åke Wickström, offsettryck 32/100, 36x45
nr. 746306
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 23h, 57m, 43s
Litografier bla Dan Nygårds, rammått = 42x33 & mindre
nr. 746308
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 58m, 43s
nr. 746310
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 0m, 43s
Karmstol Danmark, bok & textil
nr. 746317
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 4m, 43s
Stol 1950-60-tal
nr. 746318
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 0h, 5m, 43s
Moccaservis, nysilver + vaser och coasters, tenn, bland annat Hugo Gehlin, Ystad Tenn, höjd 25 cm och lägre
nr. 746323
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 14m, 43s
Laxbräda, längd 75 cm
nr. 746324
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 16m, 43s
Matbord, 1960/70-tal, 2 iläggsskivor, diameter 112 cm
nr. 746326
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 1h, 20m, 43s
Skålar och assietter, porslin, tryckt dekor
nr. 746327
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 22m, 43s
Fåtölj, 1950-tal, karmar och ben i betsad bok, fast stoppad klädsel, bredd 65 cm
nr. 746329
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 24m, 43s
nr. 746332
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 28m, 43s
Caféstolar 4 st, böjträ, 1900-talets första hälft
nr. 746335
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 34m, 43s
Spegel, 1970-tal, 122 X 87 cm
nr. 746337
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 38m, 43s
Taklampa, glas, 1900-talets senare hälft, D=35
nr. 746342
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 48m, 43s
Skål, bestick och servettring, silver, längd 17 cm och mindre, vikt 233 gram
nr. 746343
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 23h, 18m, 43s
Krus, 2 st, Höganäs, H=28 och mindre
nr. 746344
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 23h, 20m, 43s
Alf Stridfeldt, litografier, 3 st, 30x40
nr. 746345
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 23h, 22m, 43s
Salt och pepparkvarn, Skeppshult, höjd 18 cm
nr. 746346
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 23h, 24m, 43s
Olle Svanlund, litografier, 2 ST, 31X24
nr. 746347
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 23h, 26m, 43s
Pall, böjträ, fårskinn, 1900-talets senare hälft, H=48
nr. 746348
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 23h, 28m, 43s
Klarinett, Martin Frerez Super, väska
nr. 746349
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 23h, 30m, 43s
Ytterfoder Gustavsberg Waldemarsudde D=25 + kaffeservis Blå Blomst
nr. 746350
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 23h, 32m, 43s
52
53
54
55
56
57
58
59
55
59