Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Utropspris
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Golvlampa + bordslampa, metall, H = 150 o mindre
nr. 745250
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 29m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa mässing H=158
nr. 745293
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 38m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa mässing glas D=37 H=40
nr. 745414
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 400 kr
10h, 56m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa koppar glas D=73
nr. 745453
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 53m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa H=64
nr. 745454
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 54m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstake, "Valencia", Ulla Procopé, Arabia. Finland, höjd 20,5 cm
nr. 745511
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 2m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lyktor 2 st + fotogenlampa, höjd 38 cm och lägre
nr. 745562
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 54m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Pianolampa, Armatur Hantverk, 1900-talets mitt, patinerad mässing, ställbar
nr. 745582
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 26m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1900-talets andra hälft, höjd 157 cm
nr. 745608
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 38m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Kobratelefon, bordslampa mm
nr. 745611
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 40m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1950-tal, teak och mässing, höjd 128 cm
nr. 745645
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 44m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor 3 st, behängda med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 35 cm och mindre
nr. 745677
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 26m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Spegellampetter, 1900-talets första hälft, tenn, höjd 32 cm
nr. 745747
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 11h, 18m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar och kandelabrar, 1900-tal, höjd 32 cm och lägre
nr. 745818
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 9h, 52m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, taklampa mm, bland annat Rosenthal
nr. 745825
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 10h, 2m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor 2 st + vägglampa, 1900-talets andra hälft, höjd 44 cm och lägre
nr. 745886
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 4m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampa, ljusstakar, vas mm, bland annat Hans Agne Jakobsson Markaryd, höjd 25,5 cm och lägre
nr. 745953
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 40m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lampa, Spider 511, Malmbergs, 4 st, B=21
nr. 746111
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 10h, 30m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa glas H=33
nr. 746141
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 10h, 43m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor, 2 st, glas och metall, D=42 och mindre
nr. 746159
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 11h, 18m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampfötter 2 + 1 H=46 och mindre
nr. 746170
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 10h, 57m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kandelabrar, ett par, nysilver, H=21
nr. 746188
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 11h, 50m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1900-talets slut, höjd 140 cm
nr. 746254
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 18m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Tiffany-stil, 1900-talets andra hälft, diameter 48 cm
nr. 746268
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 10h, 40m, 10s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6