Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Utropspris
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Takfotogenlampa, majolika, sent 1900-tal, D = 56
nr. 747558
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 18h, 28m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kristallkrona barockstil H=57 D=45
nr. 747572
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 18h, 33m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, mässing och glas, 1900-talets tidigare hälft, H=70
nr. 747832
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 24m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa Lyktan metall på marmorfot
nr. 746760
Aktuellt bud:
950 kr
Utropspris: 600 kr
17h, 59m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, Le Dauphin, Frankrike, keramik, höjd 70 cm inklusive skärm
nr. 746855
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 18h, 22m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljuskrona plåt D=58
nr. 746958
Aktuellt bud:
450 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 17h, 58m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar 2 par, mässing och nysilver, 1900-tal, höjd 23 cm och lägre
nr. 746977
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 20h, 14m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, teak, 1900-talets mitt, diameter ca 46 cm höjd 52 cm.
nr. 746988
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 18h, 17m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, behängd med prismor, diameter45 cm
nr. 747157
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 20h, 14m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vinställ, pall och golvljusstake, H = 150 o mindre
nr. 747176
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 15m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skrivbordslampa, Ateljé Lyktan, metall
nr. 747190
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 29m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa Kosta helkristall underfång BSa 55 H=31,5
nr. 747327
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 19h, 7m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett par, gulmetall & keramik, empirstil, H=68
nr. 747423
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 18h, 11m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor ett par, Anna Ehrner, Ateljé Lyktan Åhus, 1970-tal
nr. 747444
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 20h, 2m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Poul Henningsen "PH 5", vitlackerad plåt med orange och blå reflektor, Diameter 48 cm, Etikettmärkta Louis Poulsen, Denmark
nr. 747561
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 29m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa bronserad vitmetall, H=88
nr. 747584
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 44m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampor, konsol och väggljusstake, höjd 32 cm och lägre
nr. 747604
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 22m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa metall glas 78 X 78
nr. 747684
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 19h, 17m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, tot H = 54
nr. 747754
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 18h, 41m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, ljusstakar mm, bland annat Lladro, Goebel och Royal Copenhagen
nr. 746427
Aktuellt bud:
300 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 6m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 47 cm
nr. 746430
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 12m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, stomme i mässing, behängd med prismor, 1900-talets mitt, diameter 50 cm
nr. 746513
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
19h, 22m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Väggljusstake, Pierre Forsell, Skultuna, mässing, höjd 48 cm
nr. 746849
Aktuellt bud:
350 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 18h, 10m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets slut, diameter 25 cm
nr. 746850
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 18h, 12m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7