Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Belysning
Högst bud
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Taklampa, trä, krom och alabaster, B = 50, art deco-stil, 1900-talets mitt
nr. 745796
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 5h, 24m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa 1950-tal H=159
nr. 746524
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 5h, 41m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordsfotogenlampa H=53
nr. 746676
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 9m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vägglampetter & fönsterlampor, mässing
nr. 745601
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 43m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa Tiffanystil D=45
nr. 745626
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 3h, 54m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljuslyktor Iittala 8 st
nr. 746038
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 55m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, bordslampa, porslin, bland annat Royal Dux, höjd 44 cm och lägre
nr. 746372
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 4h, 44m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hallampa D=25
nr. 745328
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 20m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lampskärmar 3 st + kuddfodral 5 st, Ralph Lauren, By Hedbergs of Sweden, kuddfodral 45 X 45 cm
nr. 746198
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 3h, 58m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Piedestal + bordslampa, alabaster, 1900-talets andra hälft, total höjd 120 cm
nr. 746229
Aktuellt bud:
175 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 4h, 12m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Golvlampa, 1950-tal, teak och mässing, höjd 128 cm
nr. 745645
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 8m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fotogenlampa, Jugend, 1900-talets början, fot i bronspatinerad zink, höjd 51 cm
nr. 745730
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 5h, 34m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vagnslyktor, 4 st, H = 47 o mindre
nr. 745809
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 5h, 31m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampor ett par, Hallberg, 2000-tal, höjd 54 cm
nr. 746202
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 4h, 2m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljuskrona av hjorthorn B=96 H=114
nr. 746210
Aktuellt bud:
150 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 5h, 37m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa teak glas L=58
nr. 745344
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
4h, 30m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, 1900-talets mitt, stomme i mässing, behängd med prismor, diameter 25 cm
nr. 745651
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 4h, 16m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampor 3 st, behängda med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 35 cm och mindre
nr. 745677
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 50m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figuriner, taklampa mm, bland annat Rosenthal
nr. 745825
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 26m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa glas mässing trä D=50
nr. 746129
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 5h, 2m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Le Klint, D=46
nr. 746166
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 5h, 48m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, mässing, skärm Le Klint, Höjd ink skärm =50
nr. 746168
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 5h, 52m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, glas och mässing, 1900-talets mitt, H=80
nr. 746179
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 6h, 4m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa glas metall D=18
nr. 746484
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 10m, 36s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6