Utropspris
Ljuskrona mässing D=39
nr. 740869
125 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 15h, 19m, 22s
Taklampa mässing glas D=61
nr. 740830
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 15h, 12m, 22s
Taklampa, Watt & Veke, mässing, 2000-tal, höjd 84 cm
nr. 740754
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 14h, 53m, 22s
Taklampa, Tyringe, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, diameter 65 cm
nr. 740753
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 51m, 22s
Golvlampa + bord
nr. 740801
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 14h, 47m, 22s
Lysrörslampor olika modeller
nr. 740746
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 14h, 39m, 22s
Golvlampa funkis, ställbar
nr. 740785
75 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 32m, 22s
Taklampa, 1940-tal, stomme i mässing, kupa i glas, blästrad dekor, diameter 40 cm
nr. 740726
75 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 31m, 22s
Golvlampa Ateljé Lyktan H=120
nr. 740784
125 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 31m, 22s
Golvlampa Ateljé Lyktan, ställbar
nr. 740783
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 30m, 22s
Taklampa, 1900-talets första hälft, glas och mässing, diameter 22 cm
nr. 740714
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 14h, 21m, 22s
Bordslampa, 2000-tal, höjd 66 cm
nr. 740713
75 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 14h, 19m, 22s
Bordslampor ett par, Per Sundstedt, Zero, höjd 48 cm
nr. 740694
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 16h, 39m, 22s
nr. 740693
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 16h, 37m, 22s
Klotlampa, skrivbordslampa, Ikea, diameter 25 cm och mindre
nr. 740677
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 13m, 22s
Industrilampa + 2 klämmlampor
nr. 740676
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 11m, 22s
Bordslampa, Kartell, Italien, plast, höjd 30 cm
nr. 740666
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 16h, 3m, 22s
Taklampa + vägglampa, 1950-tal, höjd 48 cm och lägre
nr. 740644
200 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 15h, 51m, 22s
Taklampa och vägglampa, 1960-tal, diameter 38 cm och mindre
nr. 740630
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 15h, 41m, 22s
Jordglob H=40
nr. 740725
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 40m, 22s
Taklampa, glas, 1900-talets första hälft, diameter 30 cm
nr. 740629
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 39m, 22s
Taklampa, 1900-talets slut, Italien, diameter 35 cm
nr. 740628
450 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 15h, 37m, 22s
Vägglampetter, kniv mm
nr. 740696
100 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 25m, 22s
Sänglampor ett par, Norlett, 1970-tal, diameter 12 cm
nr. 740620
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 15h, 21m, 22s