Utropspris
Bordslampa Bing & Gröndahl H=46
nr. 760486
300 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 18h, 14m, 58s
Strindbergslampa glas & metall H=38
nr. 760464
450 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 17h, 53m, 58s
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets andra hälft, diameter 50 cm
nr. 760380
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 17h, 25m, 58s
Taklampa, behängd med prismor, 1900-talets mitt, diameter 55 cm
nr. 760379
125 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 17h, 23m, 58s
Bordslampor, Markslöjd, 2 st, 63 cm
nr. 761138
50 kr
Utropspris: 300 kr
7d, 18h, 37m, 58s
Julgranskulor och adventsljusstakar, höjd 53 cm och lägre
nr. 760522
400 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 51m, 58s
Golvlampa, mässing, 1900-talets andra hälft, höjd 150 cm
nr. 760586
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 19h, 31m, 58s
Bordslampor 4 st 1900 och 2000-tal, höjd 47 cm och lägre
nr. 760498
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 29m, 58s
Taklampor 2 st Hidealite, längd 110 cm
nr. 760331
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 18h, 21m, 58s
Spegellampett 1900-tal H=62
nr. 760764
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 17h, 56m, 58s
Golvlampa med avställningsskiva B=54
nr. 760767
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 17h, 59m, 58s
Skål, ljusstake, dalahäst mm.
nr. 760932
250 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 17h, 35m, 58s
Taklampa, Aneta, Växjö, glas och mässing, 2000-tal, diameter 40 cm
nr. 760851
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 18h, 45m, 58s
Bordslampa, teak, 1960-tal, höjd 60 cm inklusive skärm
nr. 760508
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 39m, 58s
Bordslampor 2 st 1900 och 2000-tal, en extra kupa
nr. 760319
300 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 18h, 7m, 58s
Figuriner Bordslampa, glas-svamp mm, höjd 32 cm och lägre
nr. 760809
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 18h, 5m, 58s
Bordslampor ett par, 1900-talets slut, konstmassa, glasskärm
nr. 760312
750 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 17h, 53m, 58s
Bordslampor 2 st, taklampa, ljuskrona 1900-talets andra hälft, höjd 45 cm och lägre
nr. 760509
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 18h, 41m, 58s
Golvlampor, Kosta Lampan, ett par, metall, 1900-talets senare hälft, H=123
nr. 760668
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 23m, 58s
Fönsterlampa, 1960-tal, aluminium, diameter 13,5 cm
nr. 760792
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 17h, 49m, 58s
Ljusstakar 4 st, silver, diameter 7,5 cm, delvis fyllda, total vikt 151 gram
nr. 760744
175 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 17h, 21m, 58s
Bordslampa, Lamp Gustaf, höjd 66 cm
nr. 760787
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 17h, 43m, 58s
Ljusstakar ett par, silver, höjd 11 cm, fyllda, vikt 293 gram
nr. 760749
800 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 17h, 25m, 58s
Taklampa glas och mässing D=28
nr. 760688
500 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 18h, 58m, 58s