Utropspris
Ljusstake, Smide och glas, möjligen Boda-Smide, 1970/80-tal, höjd 39 cm
nr. 742194
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 12h, 6m, 59s
Figurin, Christian Thomsen, Royal Copenhagen, Danmark, porslin, höjd 16 cm
nr. 742186
125 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 4m, 59s
Öronlappsfåtölj, 1900-talets mitt, senare klädsel, bredd 90 cm
nr. 742184
125 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 12h, 2m, 59s
Soffa, 1970/80-tal, furu och skinn, längd 220 cm
nr. 742182
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 12h, 0m, 59s
Soffbord, 1900-talets andra hälft, 140 X 80 X 52 cm
nr. 742181
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 58m, 59s
Väggbonad, maskintillverkad, 1900-talets mitt, 126 X 193 cm
nr. 742169
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 11h, 56m, 59s
Sabel/Schaska, Ryssland, 1900-talets första hälft, total längd 103 cm
nr. 742167
750 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 11h, 54m, 59s
Industrivägglampa, Idman Finland, aluminium och glas, 1900-talets andra hälft
nr. 742162
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 11h, 52m, 59s
Väggur, 1800-talets slut, höjd 80 cm
nr. 742161
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 50m, 59s
Stolar 2 st, 1900-tal
nr. 742160
75 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 48m, 59s
Soffbord, sten, 1980-tal, 139 X 79 X 52 cm
nr. 742159
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 11h, 46m, 59s
Taklampa, diameter 47 cm
nr. 742158
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 11h, 44m, 59s
Stol bord och pall, böjträ, 1900-talets andra hälft
nr. 742157
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 42m, 59s
Stolar 6 st, Gustaviansk-stil, 1900-talets mitt
nr. 742156
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 11h, 40m, 59s
Kista, allmoge, daterad 1853, originalmålning, längd 142 cm
nr. 742153
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 11h, 38m, 59s
Soffa, Rokoko-stil, 1900-talets första hälft, längd 135 cm
nr. 742152
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 11h, 36m, 59s
Hörnskåp, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, 110 X 90 X 55 cm
nr. 742151
0 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 11h, 34m, 59s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 40 cm
nr. 742150
300 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 32m, 59s
Taklampa, Barock-stil, 1900-talets första hälft, mässing, diameter 60 cm
nr. 742149
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 30m, 59s
Förstärkare, Marantz PM 710
nr. 742148
650 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 11h, 28m, 59s
Skåp, Jugend, 1900-talets början, betsad ek, 90 X 51 X 100 cm
nr. 742147
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 26m, 59s
LP-skivor
nr. 742146
450 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 24m, 59s
Kökskniv, Edge + Grillset
nr. 742145
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 11h, 22m, 59s
Systemkamera, Zenit ET + 5 objektiv
nr. 742144
100 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 20m, 59s
22
22