Utropspris
Soffbord "Sesam" Sven Staaf Tingströms, 1960/70-tal, palisander, utfällbar skiva, diameter 150 cm, höjd 58 cm, Cites-intyg medföljer
nr. 745797
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 1h, 50m, 39s
Ryamatta, "Bull" Svängsta Mattväveri, 1960-tal, maskintillverkad, 192 X 137 cm
nr. 745791
950 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 1h, 48m, 39s
Röllakanmatta, 304 X 200 cm
nr. 745789
200 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 1h, 46m, 39s
nr. 745787
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 44m, 39s
Karmstolar 11 st, stapelbara, 2010-tal
nr. 745785
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 1h, 42m, 39s
Stolar 3 + 3 st Engelsk, stil, 1900-talets andra hälft
nr. 745784
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 4h, 12m, 39s
Städmaskin, Taski Swingo 350
nr. 745781
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 4h, 10m, 39s
Väggtelefon, LM Ericsson, 1900-talets första hälft, höjd 72 cm
nr. 745780
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 4h, 8m, 39s
Väggur, Junghans, 18/1900-tal, höjd 95 cm
nr. 745779
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 6m, 39s
Burkar, bjällror, ljusstakar mm, höjd 17 cm och lägre
nr. 745778
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 4m, 39s
Bordspendyl, 1900-talets första hälft, bronserad zink, höjd 32 cm
nr. 745777
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 2m, 39s
Ljusstake, Nygotik, 1800-tal, bemålat gjutjärn, höjd 28 cm
nr. 745776
500 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 4h, 0m, 39s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 68 cm
nr. 745775
250 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 58m, 39s
Trädgårdspall, vitmålad betong, 1900-talets andra hälft, höjd 47 cm
nr. 745774
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 3h, 56m, 39s
Väggur, Junghans, 18/1900-tal, höjd 87 cm
nr. 745772
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 54m, 39s
Grill, gjutjärn, 1900-talets andra hälft, höjd 56 cm
nr. 745769
175 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 3h, 52m, 39s
Krus, piedestal, spargris, höjd 26 cm och lägre
nr. 745765
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 50m, 39s
Blyinfattat glas med ställning, höjd 60 cm, bredd 44 cm
nr. 745763
300 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 48m, 39s
Ytterfoder 2 st mässing, Buddhahuvud i brons, dekorelement i gjutjärn, diameter 40 cm och mindre
nr. 745760
350 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 46m, 39s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 50 cm
nr. 745757
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 44m, 39s
Bokhylla med skåp, mahogny, 1900-talets senare hälft, H=86 L=175
nr. 746180
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 3h, 43m, 39s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 55 cm
nr. 745756
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 42m, 39s
Klaffbord, björk, 1900-talets första hälft, höjd 66 cm
nr. 745753
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 40m, 39s
Fåtölj, 1800-tal, höjd 75 cm
nr. 745751
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 38m, 39s
14
24
24