Utropspris
Grill, gjutjärn, 1900-talets andra hälft, höjd 56 cm
nr. 745769
175 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 5m, 35s
Krus, piedestal, spargris, höjd 26 cm och lägre
nr. 745765
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 1h, 3m, 35s
Blyinfattat glas med ställning, höjd 60 cm, bredd 44 cm
nr. 745763
300 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 1h, 1m, 35s
Ytterfoder 2 st mässing, Buddhahuvud i brons, dekorelement i gjutjärn, diameter 40 cm och mindre
nr. 745760
350 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 0h, 59m, 35s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 50 cm
nr. 745757
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 0h, 57m, 35s
Bokhylla med skåp, mahogny, 1900-talets senare hälft, H=86 L=175
nr. 746180
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 0h, 56m, 35s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, diameter 55 cm
nr. 745756
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 0h, 55m, 35s
Klaffbord, björk, 1900-talets första hälft, höjd 66 cm
nr. 745753
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 0h, 53m, 35s
Fåtölj, 1800-tal, höjd 75 cm
nr. 745751
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 0h, 51m, 35s
Piedestal med marmorskiva, 1900-talets första hälft, höjd 67 cm
nr. 745749
125 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 0h, 49m, 35s
Spegellampetter, 1900-talets första hälft, tenn, höjd 32 cm
nr. 745747
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 0h, 47m, 35s
Skulptur, gips, oidentifierad konstnär, höjd 26 cm
nr. 745739
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 0h, 45m, 35s
Våg, gjutjärn, 1900-talets första hälft, längd 61 cm
nr. 745733
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 0h, 43m, 35s
Trädgårdsurna, gjutjärn, 1900/2000-tal, höjd 26 cm
nr. 745731
450 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 0h, 41m, 35s
nr. 745730
150 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 0h, 39m, 35s
Soffbord, Kurt Östervig, Jason, Danmark, 1960-tal, teak, 129 X 75 X 51 cm
nr. 745729
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 0h, 37m, 35s
Bordsur, Jugend, 1900-talets början, höjd 38 cm
nr. 745728
125 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 0h, 35m, 35s
Kommod med marmorskiva, 1900-talets början101 X 56 X 72 cm
nr. 745726
450 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 0h, 33m, 35s
Krus 4 st, bland annat Göteborg och Höganäs, 6 liter och mindre
nr. 745723
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 0h, 31m, 35s
Bordspendyl, bronserad zink, 1800-tal, höjd 32 cm
nr. 745720
150 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 0h, 29m, 35s
Stringhylla, 1950-tal, bredd 60 cm
nr. 745712
300 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 0h, 27m, 35s
Dekorelement, asien, skuret i trä, 1900-talets andra hälft, 92 X 35 cm
nr. 745707
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 0h, 25m, 35s
Stolar 2 st, Renässansstil, 1900-tal, ek, skuren dekor
nr. 745705
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 0h, 23m, 35s
Soffbord, rokoko-stil, 1900-talets andra hälft, marmorskiva, 88 X 58 X 54 cm
nr. 745702
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 0h, 21m, 35s
14
15
16
24
14
24