Utropspris
Piedestal med marmorskiva, 1900-talets första hälft, höjd 67 cm
nr. 745749
125 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 22h, 22m, 45s
Spegellampetter, 1900-talets första hälft, tenn, höjd 32 cm
nr. 745747
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 20m, 45s
Skulptur, gips, oidentifierad konstnär, höjd 26 cm
nr. 745739
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 22h, 18m, 45s
Våg, gjutjärn, 1900-talets första hälft, längd 61 cm
nr. 745733
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 22h, 16m, 45s
Trädgårdsurna, gjutjärn, 1900/2000-tal, höjd 26 cm
nr. 745731
500 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 22h, 14m, 45s
nr. 745730
150 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 22h, 12m, 45s
Soffbord, Kurt Östervig, Jason, Danmark, 1960-tal, teak, 129 X 75 X 51 cm
nr. 745729
300 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 22h, 10m, 45s
Bordsur, Jugend, 1900-talets början, höjd 38 cm
nr. 745728
125 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 22h, 8m, 45s
Kommod med marmorskiva, 1900-talets början101 X 56 X 72 cm
nr. 745726
450 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 22h, 6m, 45s
Krus 4 st, bland annat Göteborg och Höganäs, 6 liter och mindre
nr. 745723
100 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 4m, 45s
Bordspendyl, bronserad zink, 1800-tal, höjd 32 cm
nr. 745720
150 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 2m, 45s
Stringhylla, 1950-tal, bredd 60 cm
nr. 745712
300 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 22h, 0m, 45s
Dekorelement, asien, skuret i trä, 1900-talets andra hälft, 92 X 35 cm
nr. 745707
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 21h, 58m, 45s
Stolar 2 st, Renässansstil, 1900-tal, ek, skuren dekor
nr. 745705
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 56m, 45s
Soffbord, rokoko-stil, 1900-talets andra hälft, marmorskiva, 88 X 58 X 54 cm
nr. 745702
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 21h, 54m, 45s
Salongsbord, 1800-tal, mahogny, längd 99 cm
nr. 745699
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 21h, 52m, 45s
Skåp, 1800-tal, senare bemålning,
nr. 745697
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 21h, 50m, 45s
Golvfotogenlampa, 1800-tal, gjutjärn, höjd 154 cm
nr. 745696
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 21h, 48m, 45s
Skåp, 1800-tal, ådringsmålat, 161 X 87 X 53 cm
nr. 745695
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 21h, 46m, 45s
nr. 745692
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 21h, 44m, 45s
Matta, handknuten, 236 X 148 cm
nr. 745689
100 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 21h, 42m, 45s
Soffa, Dux, 1970-tal, längd 170 cm, utdragbar
nr. 745688
75 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 21h, 40m, 45s
Sideboard, 1950-tal teak, 154 X 46 X 100
nr. 745687
0 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 21h, 38m, 45s
Hörnskåp, Engelsk. -stil, 1900-talets andra hälft, höjd 183 cm
nr. 745686
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 21h, 36m, 45s
14
15
16
17
18
24
16
24