Utropspris
Taklampa, 1900-talets första hälft, behängd med prismor, diameter 50 cm
nr. 742347
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 7h, 26m, 27s
Bordslampor 3 st, Ikea, bambu, höjd 70 cm och lägre
nr. 742367
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 7h, 58m, 27s
Lego
nr. 742540
100 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 7h, 42m, 27s
Figurin, Bing & Gröndahl, Danmark, porslin, höjd 23 cm
nr. 742678
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 8h, 10m, 27s
Bord 2 st, 2000-tal, diameter 105 cm, höjd 72 cm
nr. 741353
75 kr
Utropspris: 800 kr
6h, 44m, 27s
Ytterfoder, konstmassa, höjd 79 cm
nr. 741371
75 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 0m, 27s
Rörtänger 4 st, längd 63 cm och mindre
nr. 741473
75 kr
Utropspris: 400 kr
8h, 6m, 27s
Kikare och kamera
nr. 741475
75 kr
Utropspris: 300 kr
8h, 10m, 27s
Singlar
nr. 741543
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 7h, 10m, 27s
Vykortsalbum, 1900-talets första hälft
nr. 741544
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 12m, 27s
Träfigurer Asien, 1900-tal, höjd 25 cm och lägre
nr. 741548
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 7h, 16m, 27s
Dörrhandtag krokar mm, mässing
nr. 741560
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 7h, 28m, 27s
Utagawa Kunisada, Träsnitt, Japan, 1800-tal, 35 X 23 cm
nr. 741570
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 7h, 38m, 27s
Väggplakett, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby46 X 15 cm
nr. 741601
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 8h, 6m, 27s
Vägghyllor, "Floating shelf", L=80 och mindre
nr. 741619
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 8h, 18m, 27s
Olle Svanlund, litografi, 64/200, 64x48
nr. 741621
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 22m, 27s
Leo Charles Møller (1899-1992) olja på duk, 68 X 48 cm
nr. 741719
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 8h, 58m, 27s
Tennvaser 4 st, höjd 26 cm och lägre
nr. 741787
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 6h, 52m, 27s
John Börén, olja på duk, 40x31
nr. 741813
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 7h, 4m, 27s
Gavlar till trädgårdssoffa, gjutjärn, 1900-talets slut
nr. 741857
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 7h, 56m, 27s
Hatthylla, Essem, 1900-talets andra hälft, längd 120 cm
nr. 741879
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 14m, 27s
Spegel, 1900-tal, 81 X 94 cm
nr. 741931
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 0m, 27s
Einar Gross (1895-1962), landskapsmålning, olja på duk, 95 X 65 cm
nr. 741960
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 5h, 46m, 27s
Kopparbalja och kolhämtare, diameter 69 cm och mindre
nr. 741977
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 6h, 6m, 27s
14
15
16
22
14
22