Utropspris
Taklampa, glas, 1900-taletys första hälft, D = 33
nr. 748852
75 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 7h, 12m, 14s
Träleksaker m.m. delvis äldre
nr. 748856
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 16m, 14s
Vägglyster, 2 par, 1900-tal
nr. 748862
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 21m, 14s
Vinglas 9 + 6 st, 1900-talets första hälft, höjd 14,5 cm
nr. 748872
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 35m, 14s
Singlar
nr. 748873
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 37m, 14s
Skålar mm, bland annat Kosta Boda, höjd 22 cm och lägre
nr. 748875
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 41m, 14s
Alf Stridfeldt blandteknik 33 X 29
nr. 748896
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 34m, 14s
Jan Ingvar Nilsson olja på duk 3 st 41 X 33 och mindre
nr. 748904
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 40m, 14s
Satsbord, 3 st, 1900-talets mitt, H=54 B=51 och mindre
nr. 748917
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 31m, 14s
Rökbord, 1920-tal, ek med kopparbricka, diameter 60 cm
nr. 748921
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 8h, 39m, 14s
Reskoffertar 2 st, 1900-talets första hälft, längd 92 cm och mindre
nr. 748931
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 6h, 27m, 14s
Soffbord, 2000-tal, längd 150 cm
nr. 748943
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 6h, 51m, 14s
Servisdelar Gustavsberg "Flora"
nr. 748960
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 7h, 48m, 14s
Skålar, vaser mm, bland annat Kosta Boda och Orrefors, höjd 28 cm och lägre
nr. 748968
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 17m, 14s
Skål, Bertil Vallien Kosta Boda, 15 X 15 X 6,5 cm
nr. 748970
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 19m, 14s
Dam sneakers "Rollingsoft" Stl: 5
nr. 748979
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 0m, 14s
Vas UE 1900-talets första hälft H=19
nr. 748998
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 8h, 19m, 14s
Serveringsbestick silver Ann Greta Eker Finland L=22,5och mindre V=95g
nr. 749051
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 14m, 14s
Armband + 2 st halsband silver L=44 och mindre V=72g
nr. 749052
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 15m, 14s
Piedestal, 1800-tal, H=67
nr. 749056
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 7h, 31m, 14s
Lavoar, 1800-tal, Höjd till marmorskivan =77
nr. 749060
75 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 7h, 35m, 14s
Blomsterbord, 2 st, teak och furu, 1900-talets senare hälft, L=98 och 75
nr. 749061
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 7h, 37m, 14s
Snapsglas, 12 st, Pukeberg, Uno Westerberg, H=13
nr. 749075
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 7h, 49m, 14s
Stolar 7 st, stapelbara, 1900-talets andra hälft
nr. 749098
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 8h, 17m, 14s
29
30
31
32
33
51
31
51