Utropspris
Stolar, 6 st, konstskinn, 2000-tal
nr. 748874
75 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 1h, 51m, 20s
Inga Green oljemålning på kakelplatta 29 X 29
nr. 748903
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 51m, 20s
GA Hansen olja på duk 18 X 23
nr. 748902
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 50m, 20s
Singlar
nr. 748873
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 49m, 20s
Alf Stridfeldt blandteknik 33 X 29
nr. 748900
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 49m, 20s
nr. 748899
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 48m, 20s
Vinglas 9 + 6 st, 1900-talets första hälft, höjd 14,5 cm
nr. 748872
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 47m, 20s
nr. 748898
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 47m, 20s
nr. 748896
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 46m, 20s
Glasskulptur med belysning, formgiven av Håkan Blom, Ulva kvarn, höjd med sockel =17
nr. 748871
125 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 45m, 20s
Oidentifierad konstnär triptyk litografier Lund rammått 49 X 33 och mindre
nr. 748894
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 45m, 20s
Helmtrud Nyström färgetsning 59/90 15 X 19
nr. 748892
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 44m, 20s
Assietter, 12, st, Fyrklövern, D=19
nr. 748870
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 43m, 20s
Michael Schreiber färgetsning 16/50 26 X 22
nr. 748891
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 43m, 20s
Oidentifierad konstnär akryl 40 X 40
nr. 748889
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 42m, 20s
Helmtrud Nyström, litografi, 35/75, 49x50
nr. 748868
450 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 41m, 20s
Valdemar Vennersten blandteknik 30 X 37
nr. 748888
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 41m, 20s
nr. 748887
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 40m, 20s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 50x70
nr. 748867
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 39m, 20s
Alfred Gregers olja på duk23 X 30
nr. 748885
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 1h, 39m, 20s
Sylvia Leuchovius Rörstrand väggtavla 27,5 X 27,5
nr. 748883
1 400 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 1h, 38m, 20s
Matbord, Skovby, Danmark, 1900-talets slut, Modell:DC06B, bok, vridbar skiva med 3 utfällbara iläggsskivor, diameter 120 cm
nr. 748866
1 100 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 1h, 37m, 20s
Hugo Linér olja på pannå 32 X 36
nr. 748880
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 1h, 37m, 20s
Mobiltelefoner, stort parti, Alcatel 5003D
nr. 748869
950 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 1h, 36m, 20s
35
36
37
38
39
48
37
48