Utropspris
Damcykel, 28 tum
nr. 746365
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 20m, 50s
Damcykel, 28 tum, 3 växlar
nr. 746364
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 6h, 18m, 50s
Ivan Jordell, pastell och blyertsteckning, 32 X 25 cm och mindre
nr. 746363
350 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 16m, 50s
Taklampa, 1960-tal, mässing och plexiglas, diameter 40 cm
nr. 746362
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 6h, 14m, 50s
Taklampa, 1960-tal, vitlackerad plåt, diameter 50 cm
nr. 746361
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 6h, 12m, 50s
Nysilverbrickor och coasters, L=52 och mindre
nr. 746360
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 10m, 50s
Sven Nilsson, olja på pannå, 33x29
nr. 746359
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 8m, 50s
Tennskål, 1930/40-tal stämplad Kunst-tin, diameter 23,5, höjd 18,5 cm
nr. 746358
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 6m, 50s
Syskrin, daterat 1913, H=55
nr. 746357
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 4m, 50s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 64x44
nr. 746356
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 2m, 50s
Kask, 18/1900-tal
nr. 746354
550 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 0m, 50s
Ingegerd Silow, 2 st Väggbonad/matta, röllakan 55x85 och 80x160
nr. 746353
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 5h, 58m, 50s
Bordsur 2 st, 1900-talets andra hälft, bla Junghans, höjd 21 cm och lägre
nr. 746352
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 56m, 50s
Bordslampa, Kosta Kristall underfång, H=37
nr. 746351
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 54m, 50s
Ytterfoder Gustavsberg Waldemarsudde D=25 + kaffeservis Blå Blomst
nr. 746350
300 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 52m, 50s
Klarinett, Martin Frerez Super, väska
nr. 746349
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 5h, 50m, 50s
Pall, böjträ, fårskinn, 1900-talets senare hälft, H=48
nr. 746348
700 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 48m, 50s
Olle Svanlund, litografier, 2 ST, 31X24
nr. 746347
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 46m, 50s
Salt och pepparkvarn, Skeppshult, höjd 18 cm
nr. 746346
500 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 44m, 50s
Alf Stridfeldt, litografier, 3 st, 30x40
nr. 746345
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 42m, 50s
Krus, 2 st, Höganäs, H=28 och mindre
nr. 746344
150 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 40m, 50s
Skål, bestick och servettring, silver, längd 17 cm och mindre, vikt 233 gram
nr. 746343
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 5h, 38m, 50s
Taklampa, glas, 1900-talets senare hälft, D=35
nr. 746342
50 kr
Utropspris: 400 kr
8h, 8m, 50s
nr. 746341
75 kr
Utropspris: 800 kr
8h, 6m, 50s
16
17
18
19
20
21
22
23
19
23