Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Alla auktioner
Högst bud
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Kaffe/teservis, Royal Copenhagen
nr. 747284
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 5h, 14m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Skriv-set + skrin, 1800-tal, Mahognyfanér, B=46 och mindre
nr. 747294
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 5h, 22m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gjutjärnsföremål, 1800-tal
nr. 747296
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 26m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, mässing, 1900-talets slut, H=50
nr. 747337
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 36m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barnstol
nr. 747348
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 40m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kista, 1800-tal, 107 X 68 X 47 cm
nr. 747386
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 56m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hyllor 4 st, 90 X 40 X 80 cm och mindre
nr. 747390
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 4h, 25m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gabbehmatta, Indien, handknuten 206 X 160 cm
nr. 747412
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 6h, 14m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gallerimatta, handknuten, Iran, 242 X 82 cm
nr. 747415
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 6h, 16m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bordslampa, 1900-talets andra hälft, mässing med lackerad plåtskärm, höjd 47 cm
nr. 747461
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 34m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Brickor, laxbräda mm, längd 97 cm och mindre
nr. 747463
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 6h, 38m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Taklampa, Barock-stil, 1900-tal, mässing, diameter 55 cm
nr. 747465
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 42m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Spegel, 1900-talets andra hälft, 119 X 90 cm
nr. 747466
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 6h, 44m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kaffeskedar 12 st, druvsax och tårtspade, silver, saxen med blad i stål, total vikt 143 gram
nr. 747483
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 4h, 16m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Henri de Toulouse-Lautrec, efter , litografier 2 st, numrerade, 27 X 20 cm och mindre
nr. 747484
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 4h, 18m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Silverpokal, 1901, höjd 8 cm, vikt 50 gram
nr. 747485
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 4h, 20m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Matbord, stolar 4 st, 1900-talets andra hälft, bordets diameter 120 cm
nr. 747505
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 4h, 26m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sideboard, 1900-talets andra hälft, idegran, 147 X 38 X 90 cm, 3-nycklar
nr. 747511
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 4h, 28m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Soppslev, silver och svärtat trä, MGAB, 1957, längd 43 cm
nr. 747550
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 4h, 54m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fickur, guld i boetten, 14 K, diameter 29 mm
nr. 747567
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 5h, 8m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljusstakar och kandelabrar, nysilver, höjd 30 cm och lägre
nr. 747571
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 12m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ytterfoder, keramik, diameter 26 cm och mindre
nr. 747583
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 14m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Glasservis, höjd 20 cm och lägre
nr. 747592
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 5h, 18m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tekök, nysilver, höjd 34 cm
nr. 747594
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 5h, 20m, 6s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
...
16
17
18
19
20
21
22
23
1
...
19
...
23