Utropspris
Bord 2 st, 1900-talets andra hälft, 120 X 80 X 73 cm
nr. 741413
50 kr
Utropspris: 800 kr
4h, 12m, 28s
Golfbag + klubbor
nr. 741477
50 kr
Utropspris: 500 kr
4h, 58m, 28s
Hörnskåp med vitrindel, troligtvis England, 1800-tal, valnöt, höjd 214 cm, bredd 74 cm, en nyckel
nr. 741493
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5h, 22m, 28s
Fiskbestick, Gense, 6 knivar 6 gafflar, rostfritt stål
nr. 741495
50 kr
Utropspris: 300 kr
5h, 24m, 28s
Karmstol, Rokoko-stil, 1900-talets andra hälft
nr. 741498
50 kr
Utropspris: 300 kr
5h, 30m, 28s
Stolar ett par "Pompidoo" Skandiform, 2000-tal
nr. 741507
50 kr
Utropspris: 600 kr
5h, 48m, 28s
Taklampa, 2000-tal, diameter 25 cm
nr. 741550
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 4h, 2m, 28s
Akvarell, signerad Carlo H -87, 37 X 28 c,m
nr. 741554
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 4h, 6m, 28s
Matta, vävd, 196 X 140 cm
nr. 741615
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 4h, 58m, 28s
Ove Olson, litografier, 2 st, 53x43 och mindre
nr. 741624
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 12m, 28s
Ove Olson, litografier, 3 st, 60x40 och mindre
nr. 741626
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 16m, 28s
Jordglob med belysning, 1900-talets mitt, höjd 40 cm
nr. 741627
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 18m, 28s
Taklampa, 1950/60-tal, mässing och glas, höjd 50 cm
nr. 741700
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 34m, 28s
Utdragssoffa, allmoge 1800-tal, längd 188 cm
nr. 741722
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 5h, 44m, 28s
Pallar 6 st, Jula, metall, höjd 45 cm
nr. 741777
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 58m, 28s
Trädgårdsbord, teak, karmstolar 4 st, furu, bordets längd 150 cm
nr. 741782
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 3h, 32m, 28s
Matservis, Weatherby Royal Falcon, England, 24-delar
nr. 741838
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 18m, 28s
Grytor, ljusstakar mm, höjd 36 cm och lägre
nr. 741840
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 20m, 28s
Bijouterier och armbandsur
nr. 741843
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 24m, 28s
Dockor, 1900-talets andra hälft, höjd 40 cm och lägre
nr. 741847
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 32m, 28s
Hatthylla, 1900-talets andra hälft, längd 110 cm
nr. 741877
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 56m, 28s
Stativ på hjul med kopparskål H=85
nr. 741929
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 5h, 40m, 28s
Resväskor 4 st, 1900-talets första hälft
nr. 741933
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 5h, 48m, 28s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 65 X 51 cm, signerad Ulf Rölling
nr. 741961
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 2h, 32m, 28s
15
16
17
18
19
20
21
22
17
22