Utropspris
Sigfrid Bengtsson "Huvud" träsnitt, 25 X 20 cm
nr. 746233
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 7h, 24m, 47s
Snurrpall, 1800-tal
nr. 746252
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 44m, 47s
Gunnar Ekdahl, olja på duk, 58 X 43 cm
nr. 746261
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 8h, 0m, 47s
Kassaskåp, Itoki Reliefsafe 243, 2 nycklar (Kod saknas) 48 X 42 X 50 cm
nr. 746264
50 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 8h, 6m, 47s
nr. 746272
50 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 8h, 18m, 47s
nr. 746274
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 22m, 47s
Taklampa, koppar, 1900-talets andra hälft, längd 73 cm
nr. 746325
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 56m, 47s
Spegel, 1970-tal, 122 X 87 cm
nr. 746337
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 9h, 16m, 47s
Taklampa, glas, 1900-talets senare hälft, D=35
nr. 746342
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 26m, 47s
Sven Nilsson, olja på pannå, 33x29
nr. 746359
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 26m, 47s
Taklampa, 1960-tal, vitlackerad plåt, diameter 50 cm
nr. 746361
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 7h, 30m, 47s
Krus 4 st, bland annat Gustavsberg och Höganäs, diameter 35 cm och mindre
nr. 746367
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 42m, 47s
Halsring med hänge silver HVEN
nr. 746376
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 7h, 58m, 47s
Stolar, 10 st, snarlika
nr. 746387
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 8h, 20m, 47s
Hans Osvald Larsson, Olja på pannå. 36 X 25 cm, signerad HOL
nr. 746392
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 30m, 47s
nr. 746394
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 8h, 34m, 47s
nr. 746407
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 9h, 0m, 47s
nr. 746409
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 4m, 47s
Olle Svanlund, gouache, 1948, 50 X 40 cm
nr. 746415
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 16m, 47s
Blixt, Canon Speedlite 580 EX II
nr. 746418
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 22m, 47s
Golvlampa, 1960/70-tal, brunlackerad metall, höjd 144 cm
nr. 746419
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 9h, 24m, 47s
Anders Österlin, litografi, 4/70, 90 X 74 cm
nr. 746421
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 9h, 26m, 47s
Matta, handknuten Pakistan125 X 77 cm
nr. 746429
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 7h, 10m, 47s
Matta, Röllakan, signerad BS, 180 X 138 cm
nr. 746433
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 7h, 18m, 47s
16
17
18
19
20
24
18
24