Utropspris
Ryamatta, "Bull" Svängsta Mattväveri, 1960-tal, maskintillverkad, 192 X 137 cm
nr. 745791
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 10h, 54m, 27s
Soffbord "Sesam" Sven Staaf Tingströms, 1960/70-tal, palisander, utfällbar skiva, diameter 150 cm, höjd 58 cm, Cites-intyg medföljer
nr. 745797
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 10h, 56m, 27s
Vitrinskåp, 1900-talets slut, 185 X 80 X 31 cm
nr. 745801
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 10h, 58m, 27s
Pinnstolar 4 st, 1900-talets mitt, björk
nr. 745802
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 11h, 0m, 27s
Stolar 3 st, 1960-tal, ek, klädda sitsar
nr. 745803
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 11h, 2m, 27s
Matbord, 1950-tal, skiva i teak, ben i ek126 X 84 X 75 cm + 2 utdragsskivor
nr. 745804
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 4m, 27s
Väggur, ek, 1900-talets början, höjd 90 cm
nr. 745808
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 6m, 27s
El-sängar ett par, 2010-tal, 90 X 200 cm
nr. 745812
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 11h, 8m, 27s
Matbord, 1960/70-tal, skiva i palisander, underrede i bambu, rotting och mässing, längd 180 cm, bredd 90, höjd 72 cm, Cites-intyg medföljer
nr. 745815
50 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 11h, 10m, 27s
Golvvas "Stripa" Göran Andersson, Upsala Ekeby, glaserat lergods höjd 45,5 cm
nr. 745816
125 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 12m, 27s
Ljusstakar och kandelabrar, 1900-tal, höjd 32 cm och lägre
nr. 745818
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 14m, 27s
Dalahäst, A Olsson, 1900-talets andra hälft, höjd 31 cm
nr. 745819
350 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 16m, 27s
Bestick, teakskålar, vaser, ljuslykta, höjd 23 cm och lägre
nr. 745822
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 18m, 27s
Figuriner, Vaser, bland annat Jie och Nittsjö, höjd 30 cm och lägre
nr. 745823
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 20m, 27s
Servisdelar, vas och urna med lock, bland annat "Gille" Rörstrand, höjd 30 cm och lägre
nr. 745824
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 22m, 27s
Figuriner, taklampa mm, bland annat Rosenthal
nr. 745825
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 24m, 27s
Matservis, porslin, 1950/60-tal
nr. 745826
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 11h, 26m, 27s
Gungstol, Nesto, 1950/60-tal
nr. 745827
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 11h, 28m, 27s
Byrå, teak, 1960-tal, 60 X 32 X 72 cm
nr. 745828
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 30m, 27s
Syskrin med tillbehör, 1900-talets anda höjd 45 cm
nr. 745829
125 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 11h, 32m, 27s
Båttillbehör, badstege, spöhållare, mm
nr. 745830
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 34m, 27s
Mattallrikar, 11 st, Royal Doulton Gordon Ramsay
nr. 745831
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 36m, 27s
glasvaser, 2 st + kuverttallrikar, 6 st, H=30 och mindre
nr. 745832
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 11h, 38m, 27s
Kaffemaskin och mjölkskummare, Nespresso
nr. 745833
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 11h, 40m, 27s
15
16
17
18
19
24
17
24