Utropspris
nr. 746274
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 39m, 36s
Skeppsur, Schatz + barometer, diameter 18 cm och mindre, en nyckel
nr. 746275
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 4h, 41m, 36s
Ljusstakar ett par, Nils Landberg, Orrefors, höjd 20 cm
nr. 746276
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 4h, 43m, 36s
Bajonett, längd 33 cm
nr. 746277
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 45m, 36s
Vitrinskåp, 1900-talets tidigare hälft, H=137 L=185
nr. 746278
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 4h, 47m, 36s
nr. 746279
300 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 4h, 49m, 36s
Fat, gräddkanna, sockerskål, silver, fatets längd 16,5 cm, vikt 290 gram
nr. 746281
1 100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 4h, 51m, 36s
nr. 746291
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 4h, 53m, 36s
Glasservis, Kosta, 41-delar, slipad dekor, höjd 14,
nr. 746301
125 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 4h, 55m, 36s
nr. 746307
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 57m, 36s
Skålar mm, bland annat Kosta Boda, Orrefors, diameter 25 cm och mindre
nr. 746312
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 4h, 59m, 36s
nr. 746313
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 5h, 1m, 36s
Spegel, 1800-tal, 60 X 33 cm
nr. 746314
600 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 3m, 36s
Vas, Gunnar Nylund, Rörstrand, glaserat stengods, höjd 7,5 cm
nr. 746321
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 5m, 36s
Figuriner, vaser, ljusstake, höjd 27 cm och lägre
nr. 746322
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 7m, 36s
Moccaservis, nysilver + vaser och coasters, tenn, bland annat Hugo Gehlin, Ystad Tenn, höjd 25 cm och lägre
nr. 746323
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 9m, 36s
Laxbräda, längd 75 cm
nr. 746324
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 11m, 36s
Taklampa, koppar, 1900-talets andra hälft, längd 73 cm
nr. 746325
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 13m, 36s
Matbord, furu, 1970-tal, 2 iläggsskivor, diameter 120 cm,
nr. 746931
75 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 5h, 14m, 36s
Matbord, 1960/70-tal, 2 iläggsskivor, diameter 112 cm
nr. 746326
2 200 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 5h, 15m, 36s
Byrå, 1800-tal, avlutad furu, 100 X 47 X 111 cm
nr. 746933
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 5h, 16m, 36s
Skålar och assietter, porslin, tryckt dekor
nr. 746327
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 5h, 17m, 36s
Hallbyrå, ek, 1970-tal, längd 110 cm
nr. 746937
300 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 5h, 18m, 36s
Fåtölj, 1950-tal, karmar och ben i betsad bok, fast stoppad klädsel, bredd 65 cm
nr. 746329
50 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 5h, 19m, 36s
17
18
19
20
21
22
23
24
20
24