Utropspris
Bertil Vallien, glasbåt, Kosta Boda, längd 18 cm, signerad
nr. 742339
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 12h, 39m, 29s
Väggljusstakar ett par Stjärnmetall, 1940-tal, höjd 25 cm
nr. 742340
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 41m, 29s
Dragspel, Hohner Tango II M, väska
nr. 742344
150 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 43m, 29s
Eke Bjerén, olja på pannå28 X 29 cm
nr. 742345
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 12h, 45m, 29s
Taklampa, 1900-talets första hälft, behängd med prismor, diameter 50 cm
nr. 742347
200 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 12h, 47m, 29s
Punschmuggar 7 st +2 skedar, silver, vikt 245 gram
nr. 742350
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 12h, 49m, 29s
Urna med lock, Holm Höganäs + vas och ljusstakar, höjd 29 cm och lägre
nr. 742351
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 51m, 29s
Akvarell, oidentifierad konstnär, 41 X 38 cm, signerad
nr. 742352
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 53m, 29s
Säckhållare, galvaniserat stål, H=114
nr. 742353
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 55m, 29s
Arbetsbord på hjul, metall, H=97
nr. 742354
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 57m, 29s
Varuvagn, metall, L=90
nr. 742355
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 12h, 59m, 29s
Varuvagn, metall, L=90
nr. 742357
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 1m, 29s
Cykelställ, längd 200
nr. 742358
400 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 3m, 29s
Cykelställ, längd 195
nr. 742359
500 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 13h, 5m, 29s
Boksnurra, ek, 1900-talets första hälft, 50 X 50 X 111 cm
nr. 742361
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 13h, 9m, 29s
Sven Lingardsz, olja på pannå, 24,5 X 17,5 cm
nr. 742362
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 13h, 11m, 29s
Max Walter Svanberg, blyertsteckning, daterad -37, 33 X 24 cm
nr. 742363
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 13h, 13m, 29s
Max Walter Svanberg, Tuschteckning, daterad -49, 35 X 28 cm
nr. 742364
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 13h, 15m, 29s
Bordsunderrede, trä med mässingsdetaljer, 1900-talets mitt, höjd 80 cm
nr. 742365
175 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 13h, 17m, 29s
Bordslampor 3 st, Ikea, bambu, höjd 70 cm och lägre
nr. 742367
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 13h, 19m, 29s
Koskinn, 210 X 160 cm
nr. 742368
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 13h, 21m, 29s
Alf Stridfeldt, emaljtavla, 95 X 61 cm
nr. 742369
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 13h, 23m, 29s
Alf Stridfeldt, emaljtavla, 193 X 94 cm
nr. 742370
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 13h, 25m, 29s
Hatthylla 1900-talets andra hälft, längd 100 cm
nr. 742371
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 13h, 27m, 29s
14
15
16
17
22
15
22