Utropspris
Carl Oskar Larsson, Olja på pannå, 44x34
nr. 747657
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 17m, 30s
Matta, koskinn, 240 X 170 cm
nr. 747658
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 19m, 30s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 19h, 21m, 30s
Solglasögon, Calvin Klein, fodral
nr. 747660
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 23m, 30s
Madonna, olja på duk, 17/1800-tal, 33 X 26 cm
nr. 747661
600 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 19h, 25m, 30s
nr. 747662
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 19h, 27m, 30s
Asger Kronborg, olja på pannå, 130 X 92 cm
nr. 747705
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 29m, 30s
nr. 747708
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 31m, 30s
Oidentifierad konstnär, litografi 104/370, 66 X 48 cm
nr. 747715
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 33m, 30s
Stolar 4 st, Wood´s, 2000-tal, ommålade
nr. 747726
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 19h, 35m, 30s
Takfotogenlampa, 18/1900-tal, senare elektrifierad, diameter 60 cm
nr. 747729
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 19h, 37m, 30s
Bordslampor 3 st bland annat Royal Copenhagen, porslin, höjd 45 cm och lägre
nr. 747739
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 39m, 30s
Ljusstakar, bland annat Ystad Metall, höjd 31 cm och lägre
nr. 747740
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 41m, 30s
Taklampa ""Corona", Jo Hammerborg, Fog & Morup, 1900-talets andra hälft. diameter 23 cm
nr. 747741
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 19h, 43m, 30s
nr. 747742
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 19h, 45m, 30s
Brandspruta, 1900-talets första hälft, mässing, höjd 67 cm
nr. 747743
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 19h, 47m, 30s
Väggur i form av båtratt, stränginstrument, luftpistol
nr. 747744
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 19h, 49m, 30s
Skruvdragare 2 st + blandare
nr. 747745
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 19h, 51m, 30s
Kaffeskedar 12 st + 3 udda skedar, silver, vikt 200 gram
nr. 747746
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 19h, 53m, 30s
Vasamedalj, guld 18 K, diameter 25 mm, vikt 11 gram, originaletui
nr. 747751
1 100 kr
Utropspris: 5 000 kr
6d, 19h, 55m, 30s
Pins och medaljer
nr. 747756
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 19h, 57m, 30s
Vaser 3 st bland annat Gustavsberg, höjd 31 cm och lägre
nr. 747763
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 19h, 59m, 30s
Kassaskåp, Diplomat 100, 2 nycklar och kod medföljer, 102 X 58 X 62 cm
nr. 747765
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 20h, 1m, 30s
Kassaskåp, Diplomat, 4 nycklar, 52 X 46 X 41 cm
nr. 747767
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 3m, 30s
16
17
18
19
20
21
22
23
20
21
22
23