Utropspris
Bestick, pokal, fat, silver, vikt 236 gram
nr. 745495
400 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 16h, 24m, 50s
Cigarettetui, silver, 8,5 X 7 X 1,5 cm, vikt 46 gram
nr. 745494
350 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 22m, 50s
Ring med sten, vitguld, 18 K, diameter 15,5 mm, vikt 1,6 gram
nr. 745493
850 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 20m, 50s
Fickur, guld i boetten, 14 K, diameter 29 mm
nr. 745491
2 000 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 16h, 18m, 50s
Herrarmbandsur 2 st Lanco och Svalan, manuella, 1950-tal, diameter 33-34 mm
nr. 745485
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 16h, 16m, 50s
Armband 2 st + hänge, silver, vikt 78 gram
nr. 745476
600 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 16h, 14m, 50s
Örhängen ett par, guld, 18 K, vikt 1,2 gram
nr. 745468
600 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 16h, 12m, 50s
Bijouterier mm
nr. 745464
500 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 16h, 10m, 50s
Smycken, bijouterier, armbandsur, delvis silver
nr. 745463
750 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 8m, 50s
Smycken mm, delvis silver
nr. 745462
550 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 16h, 6m, 50s
Damarmbandsur, Omega Genève, manuell, stål, plexiglas, diameter 26 mm
nr. 745461
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 16h, 4m, 50s
Hängen 6 st, guld, 18 K, vikt 6,5 gram
nr. 745455
3 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 16h, 2m, 50s
Ring med briljant, vitguld 18 K, diameter 16 mm, 0,12 ct enligt gravyr, vikt 2 gram
nr. 745449
1 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 16h, 0m, 50s
Fåtölj, Charles France för France & Son, Danmark, 1960-tal, teak och skinn, bredd 81 cm, (ändrad objektsbeskrivning 15/4)
nr. 745445
650 kr
Utropspris: 3 000 kr
18h, 30m, 50s
Cello + stråke, 1900-talets första hälft
nr. 745440
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
18h, 28m, 50s
Stolar 8 st + karmstol, Windsor-modell, England, ek, 1900-tal,
nr. 745434
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
18h, 26m, 50s
Pianopallar 2 st, 1900-talets andra hälft
nr. 745433
0 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 24m, 50s
Sängbord ett par, 1950-tal, mahogny, höjd 50 cm
nr. 745432
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
18h, 22m, 50s
Byrå, 1800-tal, 100 X 51 X 108 cm
nr. 745428
0 kr
Utropspris: 600 kr
18h, 20m, 50s
Bordsspegel, 1800-tal, mahogny, höjd 73 cm
nr. 745425
50 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 18m, 50s
Byrå, Rokoko-stil, 1900-tal, 82 X 47 X 80 cm
nr. 745421
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
18h, 16m, 50s
Soffbord, 1900-talets första hälft, ek, skiva med kakelplattor, längd 75 cm
nr. 745418
50 kr
Utropspris: 400 kr
18h, 14m, 50s
Blomsterbord, 1900-talets första hälft, bredd 78 cm
nr. 745416
250 kr
Utropspris: 500 kr
18h, 12m, 50s
Karmstol, Erik Kirkegaard, Danmark, 1960-tal, teak, skinnklädd sita
nr. 745413
1 100 kr
Utropspris: 1 500 kr
18h, 10m, 50s
17
18
19
20
21
22
23
24
21
22
23
24