Utropspris
Lampbord, engelsk-stil, 1900-talets slut, H=56 D=50
nr. 747092
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 21h, 59m, 25s
Satsbord med glasskivor, 3 st, 1900-talets slut, H=56 L=52
nr. 747093
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 1m, 25s
Skål på fot, silver Moskva, Ryssland 1890, oidentifierad mästare, höjd 14 cm, vikt 298 gram
nr. 747096
2 000 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 22h, 3m, 25s
Golvfigurin, Konstmassa, 1900-talets andra hälft, höjd 78 cm
nr. 747098
450 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 22h, 5m, 25s
nr. 747099
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 7m, 25s
nr. 747100
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 22h, 9m, 25s
Byrå, engelsk-stil, 1900-talets slut, H=87 B=95
nr. 747128
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 22h, 11m, 25s
Vitrinskåp med belysning, engelsk-stil, 1900-talets slut, H=185 B=97
nr. 747133
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 22h, 13m, 25s
nr. 747135
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 22h, 15m, 25s
Matbord + 4 stolar ek, 2000-tal, bordet 140 X 95 X 74 cm
nr. 747137
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 22h, 17m, 25s
Trädgårdsbord 2 st, 2000-tal, 70 X 70 X 73 cm
nr. 747141
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 19m, 25s
Matbord + 6 stolar, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, bordet 140 X 100 X 74 cm + 2 iläggsskivor
nr. 747142
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 22h, 21m, 25s
Krukor 5 st, blåglaserad keramik, diameter 37 cm och mindre
nr. 747143
300 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 22h, 23m, 25s
Gjutjärnsurnor ett par, 1900-talets andra hälft, diameter 40 cm, höjd 35 cm
nr. 747144
200 kr
Utropspris: 2 500 kr
5d, 22h, 25m, 25s
Fåtölj med fotpall, 2000-tal, konstskinn
nr. 747145
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 22h, 27m, 25s
Fåtölj med fotpall "Select" Roger Persson, Swedese, 2000-tal, fast stoppad tygklädsel, nackkudde i skinn, stålunderrede
nr. 747146
75 kr
Utropspris: 4 000 kr
5d, 22h, 29m, 25s
Fåtöljer, ett par, skinn, 1900-talets slut, B=67
nr. 747738
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 22h, 30m, 25s
Hans Johnfors, etsningar 2 st 33 X 38 cm och mindre
nr. 747147
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 22h, 31m, 25s
Damcykel, Busetto, 3 växlar, 28 tum
nr. 747791
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 22h, 32m, 25s
Louis Zelig, olja på duk 2 st, 47 X 32 cm
nr. 747148
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 33m, 25s
nr. 747903
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 22h, 34m, 25s
Ytterfoder ett par "Waldemarsudde" Gustavsberg, diameter 17 cm
nr. 747149
175 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 35m, 25s
Vägghylla, mahogny, 1800 tal, 75x22 h=30 cm
nr. 747906
150 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 36m, 25s
Vinglas 10 + 2 st, höjd 19,5 cm
nr. 747150
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 37m, 25s
16
17
18
19
20
21
22
23
19
23