Utropspris
Utropspris
Armbandsur, Certina, 18 k guld, diameter 34 mm, mekanisk.
nr. 741953
3 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
8h, 5m, 39s
Hanns-Peter Krafft, får Meier, Tyskland, 1900-talets andra hälft, trä textil och läder, höjd 60 cm, längd 65 cm
nr. 742056
2 100 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 7h, 29m, 39s
Saxofon Conn USA, märkt M228097, i fodral
nr. 742088
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 6h, 3m, 39s
Bestick "Rosenholm" Jacob Ängman, GAB, silver, knivblad i rostfritt stål, 8 knivar, 8 gafflar, knivarnas längd 20 cm
nr. 742128
3 300 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 6h, 47m, 39s
Soffa, 1970/80-tal, furu och skinn, längd 220 cm
nr. 742182
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 7h, 47m, 39s
Salongsgrupp björk 1900-talets första hälft bord D= 108 H= 79 soffa L= 185
nr. 742233
75 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 6h, 34m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, interiör, 1976, 55 X 46 cm
nr. 742237
1 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 6h, 1m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Vindsrum" 1941, 35 X 30,5 cm
nr. 742250
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 6h, 19m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1982, 42 X 53,5 cm
nr. 742256
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 6h, 21m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 47 X 42 cm
nr. 742279
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 6h, 33m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) "Skogslandskap" 1972, olja på duk, 55 X 46 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742289
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 6h, 45m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1989, 59 X 59 cm
nr. 742314
850 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 7h, 3m, 39s
Servis, ca 90 delar, Louise Adelborg, Rörstrand, "Klöver & Timotej.
nr. 741966
400 kr
Utropspris: 2 500 kr
8h, 20m, 39s
Elsparkcykel, E-way e-500.
nr. 742165
1 500 kr
Utropspris: 2 500 kr
1d, 6h, 50m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 48 X 44 cm
nr. 742242
125 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 6h, 7m, 39s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "En Ko" 1950-tal, 46 X 42 cm
nr. 742282
2 000 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 6h, 35m, 39s
Matservis, Rosenthal
nr. 741530
800 kr
Utropspris: 2 000 kr
6h, 59m, 39s
Byrå, England 1700-tal, mahogny, stenskiva, mässingsbeslag, 104 X 52 X 99 cm
nr. 741581
650 kr
Utropspris: 2 000 kr
7h, 43m, 39s
Golfklubbor 16 st, Mizuno, längd 94-119 cm
nr. 741608
3 200 kr
Utropspris: 2 000 kr
8h, 13m, 39s
Utdragssoffa, allmoge 1800-tal, längd 188 cm
nr. 741722
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
9h, 1m, 39s
Fåtölj, 1960/70-tal, ek, lösa stoppade dynor, bredd 74 cm
nr. 741892
650 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 8h, 29m, 39s
Matgrupp, bord, 6 stolar 2 karmstolar, Hedbergs Vinslöv, 1900-talets andra hälft, björk, stoppade och klädda sitsar, 2-iläggsskivor, bordets längd 136-245 cm
nr. 741930
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 8h, 59m, 39s
Servisdelar, Timo Sarpaneva, Iittala "Kekkerit" Ljusstake "Festivo"
nr. 741968
800 kr
Utropspris: 2 000 kr
8h, 25m, 39s
Högtalare 2 st + Subwoofer, Dali, höjd 36-88 cm
nr. 742051
600 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 7h, 25m, 39s
53
53