Utropspris
Utropspris
Fåtölj, "Diana" Karin Mobring, IKEA, 1970. Furu och canvas.
nr. 742072
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
6h, 51m, 18s
Hörnskåp ett par funkis, 75x56 H=74
nr. 742078
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 3h, 39m, 18s
Skåp art deco, 2 delat 138x46 H=140
nr. 742079
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 3h, 40m, 18s
Ljusstakar ett par, silver, fyllda, total vikt 1160 gram
nr. 742087
1 400 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 38m, 18s
Matskedar 6 st, L Larson & Co, Göteborg, 1851, silver, längd 22 cm, vikt 495 gram
nr. 742107
2 200 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 56m, 18s
Kista, allmoge, daterad 1853, originalmålning, längd 142 cm
nr. 742153
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 5h, 6m, 18s
Skinnsoffor, 2 st, 2000-tal, L=240 och 185
nr. 742164
200 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 4h, 26m, 18s
Sabel/Schaska, Ryssland, 1900-talets första hälft, total längd 103 cm
nr. 742167
750 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 5h, 22m, 18s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1956, 46 X 38 cm
nr. 742241
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 3h, 46m, 18s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1978, 47 X 38 cm
nr. 742244
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 3h, 52m, 18s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "Mors Porträtt" 1945, 46 X 42 cm
nr. 742245
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 3h, 54m, 18s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på pannå, 1957, 41 X 32 cm
nr. 742248
150 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 3h, 58m, 18s
Eve Eriksson (1910-1992) "Trädgård" 1973, olja på duk, 40 X 35 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742260
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 4h, 4m, 18s
nr. 742264
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 4h, 6m, 18s
Owe Zerge olja duk 45 x 55
nr. 742271
2 700 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 4h, 33m, 18s
Soffbord, ek, bredd 120 cm.
nr. 742281
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 4h, 11m, 18s
Pipkanna, koppar, 1800-tal. Militära stämplar, höjd 42 cm.
nr. 742317
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
2d, 4h, 56m, 18s
Hörnskåp med glasade dörrar.
nr. 742356
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
3d, 3h, 31m, 18s
Alf Stridfeldt, emaljtavla, 193 X 94 cm
nr. 742370
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 5h, 46m, 18s
Stolar 3 st "7:an" Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark
nr. 742402
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 4h, 2m, 18s
Mixer, Yamaha MG12XU
nr. 742451
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 4h, 34m, 18s
Verktygsvagn Ampro med innehåll 71 X 50 H=138/
nr. 742583
3 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 4h, 23m, 18s
Toalettstol, Sphinx
nr. 742685
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 4h, 56m, 18s
Toalettstol, Sphinx
nr. 742686
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 4h, 57m, 18s
53
53