Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Alla auktioner
Utropspris
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Alla städer
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
Stolar 2 + 2 + 2, 1950/60-tal, Danmark, teak och ek, klädda sitsar
nr. 745955
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 15h, 52m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Guldring med stenar Alton, Falköping, 1968, diameter 16,5 mm, vikt 2,6 gram
nr. 745997
Aktuellt bud:
750 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 13h, 48m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Armbandsur Jorgen, Boetten i guld, 18 K, diameter 33 mm
nr. 746001
Aktuellt bud:
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 13h, 50m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Silverföremål, delvis m. glasinsats, silverhalt okänd, tot V = 740 g
nr. 746007
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 15h, 17m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Örhängen, hänge, halsband, guld och pärlor, 18 K, total vikt 4,5 gram
nr. 746028
Aktuellt bud:
125 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 14h, 4m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Åke Wickström, olja på duk 1969, 65x90
nr. 746077
Aktuellt bud:
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 14h, 16m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hyllsystem, 1960-tal, teak, 4 gavlar, 4 skåp, 8 hyllplan, höjd 200 cm
nr. 746103
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 14h, 30m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Fender CD-140SCE, akustisk, stålsträngar, inbyggd mikrofon, capoklämma och väska
nr. 746119
Aktuellt bud:
700 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 14h, 46m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Soffa, Howard-stil, 2000-tal, L=250
nr. 746145
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 14m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lockurnor ett par Kina 18/1900-tal H=34
nr. 746161
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 2m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hörnskåp björk 1800-talets första hälft H=196 B=108
nr. 746205
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 19m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Soffa ek textil 1950-60-tal L=210
nr. 746209
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 22m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ljuskrona av hjorthorn B=96 H=114
nr. 746210
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 23m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vitrinskåp, 1900-talets tidigare hälft, H=137 L=185
nr. 746278
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 15h, 10m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bokhyllor med bar och underskåp, 1950-tal, teak, 168 X 80 X 42 cm
nr. 746395
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 15h, 43m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Oscar Reutersvärd, litografier 6 st 149/190 39 X 29
nr. 746459
Aktuellt bud:
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 14h, 42m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Mockaservis Royal Copenhagen 12 pers helblond
nr. 746512
Aktuellt bud:
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 15h, 17m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Trädgårdsstolar 4 st, Byarum "Classic Nr:1", smide med klädda sitsar
nr. 746728
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 15h, 45m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Barskåp, Gustaviansk-stil, signerad GA 1940, 142 X 90 X 39 cm
nr. 746785
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 16h, 1m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Vitrinskåp med belysning, 1900-talets slut, H=193 L=153, 2 delar
nr. 747089
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 15h, 53m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ringar 2st guld 18k med stenar, D = 18,5 & 17 mm, tot vikt 4g
nr. 745668
Aktuellt bud:
900 kr
Utropspris: 1 800 kr
3d, 13h, 55m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Hängen 3st guld 18K, tot vikt 3,5g
nr. 745893
Aktuellt bud:
400 kr
Utropspris: 1 800 kr
4d, 13h, 57m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Halsband med hänge & pärla, guld 18K, längd exkl hänge = 32, vikt exkl pärla = 3,5g
nr. 745890
Aktuellt bud:
200 kr
Utropspris: 1 600 kr
4d, 13h, 54m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Ateljé Lyktan, ljuskrona, smide, mässing och glas, H exkl. kedja = 40
nr. 744988
Aktuellt bud:
750 kr
Utropspris: 1 500 kr
13h, 50m, 46s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
3
4
5
6
7
...
59
1
...
6
...
59