Utropspris
Britt-Marie Billström, olja på pannå, 72 X 59 cm
nr. 748977
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 13h, 4m, 25s
Albert Larsen, landskapsmålning, olja på duk, 70 X 49
nr. 749070
500 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 13h, 24m, 25s
Erik Ström, olja på duk, 66 X 44
nr. 749071
250 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 13h, 26m, 25s
Gerhard Nordström, olja på pannå, 40x25
nr. 749073
800 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 13h, 28m, 25s
Oscar Reuterswärd, litografi, 368/400, 20x29
nr. 749078
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 13h, 32m, 25s
Gunnar Norrman, blyertsteckning 1957, 19 X 12 cm
nr. 749235
400 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 13h, 40m, 25s
Bokillumination, Persien, 18/1900-tal, akvarell och tusch, 32 X 21 cm
nr. 749334
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 12h, 28m, 25s
Britt Ek Svensson, olja på duk 2 st, 69 X 88 cm och mindre
nr. 749505
750 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 14h, 26m, 25s
Tor Norling, olja på duk, 1928, 64 X 54 cm
nr. 749510
0 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 14h, 34m, 25s
Oidentifierad konstnär olja på pannå, 1967, 40 X 32 cm
nr. 749511
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 14h, 36m, 25s
Åke Arenhill, tryck, 51/400, 32 X 23 cm
nr. 749512
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 6m, 25s
Karl Gustav Holmberg, olja på duk, daterad 1967, 90x66
nr. 749645
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 13h, 40m, 25s
Curt Olson, akryl på pannå, 128x39
nr. 749647
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 44m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 90x67
nr. 749648
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 13h, 46m, 25s
Marinmålning, olja på duk, 64x46
nr. 749649
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 48m, 25s
Ludvig Richarde, olja på duk, 55x33
nr. 749650
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 13h, 50m, 25s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 54x45
nr. 749652
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 13h, 54m, 25s
Lennart Örnebäck -38 olja på duk 33 X 39
nr. 749892
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 13h, 55m, 25s
Anders Österlin, litografi, EA 14/15, 55x47
nr. 749655
125 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 0m, 25s
Anders Österlin, litografi, 253/386, 40x45
nr. 749656
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 14h, 2m, 25s
Martina Müntzing, screentryck på duk, ur IKEA Art Event-serien, september 2006. "Premiär" 210 X 140 cm
nr. 749730
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 12h, 32m, 25s
Studiostaffli, höj och sänkbart
nr. 749805
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 13h, 16m, 25s
Podier 3 st, höjd 122 cm och lägre
nr. 749830
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 13h, 48m, 25s