Utropspris
nr. 748311
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
3d, 17h, 39m, 24s
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 17h, 37m, 24s
Waldemar Lorentzon, litografi, 20/310, 64x48 cm
nr. 748307
50 kr
Utropspris: 800 kr
3d, 17h, 33m, 24s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 16h, 1m, 24s
Otto Goetze, etsningar 2 st, 38 X 27 cm
nr. 748210
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 15h, 57m, 24s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 48 X 38 cm
nr. 748209
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 15h, 55m, 24s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 59 X 39 cm
nr. 748208
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 15h, 53m, 24s
Philip von Schantz (1928-1998) litografi, EA, 61 X 44 cm
nr. 748146
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 16h, 51m, 24s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
200 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 16h, 49m, 24s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 43 X 35 cm
nr. 748142
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 16h, 47m, 24s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
150 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 16h, 45m, 24s
Maria, Hillfon, litografi, EA, 87 X 62 cm
nr. 748138
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 16h, 43m, 24s
Maria Manuela Vintilescu, plansch, 69 X 49 cm
nr. 748136
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 16h, 41m, 24s
Maria Manuela Vintilescu (Född 1959) , serigrafi, 23/100, 49 X 49 cm
nr. 748128
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 16h, 35m, 24s
Karin Bengtsson, olja på pannå 2 st, 40 X 40 cm och 42 X 36 cm
nr. 748120
75 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 16h, 29m, 24s
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad: G.L -1917, 35 X 30 cm
nr. 748119
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 16h, 27m, 24s
Marianne Lindberg De Geer (Född 1946) litografi 28/150, 47 X 39 cm
nr. 748116
1 900 kr
Utropspris: 3 000 kr
2d, 16h, 25m, 24s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 16h, 17m, 24s
Nils E. Johansson, litografier 5 st, 65 X 11 cm
nr. 748104
550 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 16h, 11m, 24s
Nils E. Johansson, litografier 6 st, 40 X 29 cm
nr. 748101
500 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 16h, 5m, 24s
Karin Bengtsson, olja på pannå 4 st, 44 X 32 cm och mindre
nr. 748086
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 15h, 51m, 24s
David Gerstein skulptur, lackerad metall, höjd 36 cm
nr. 748079
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 15h, 49m, 24s
Christer Bording (Född 1948) skulptur, diabas och glas, höjd 17,5 cm
nr. 748034
400 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 17h, 51m, 24s
Vivian Karlsson, akvarell, 46x33
nr. 747954
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 16h, 47m, 24s