Utropspris
Gunilla Mann, offset-tryck, signerat32 X 35 cm
nr. 747641
125 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 3h, 19m, 18s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 3h, 15m, 18s
nr. 747638
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 13m, 18s
Margareta Sjödin, blandteknik på papper, 26 X 20 cm
nr. 747636
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 3h, 9m, 18s
nr. 747635
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 3h, 5m, 18s
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 2h, 29m, 18s
nr. 747484
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 0h, 53m, 18s
nr. 747464
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 3h, 15m, 18s
nr. 747265
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 35m, 18s
Olja på duk, otydligt signerad, 66x59
nr. 747264
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 1h, 33m, 18s
Akvarell, oidentifierad konstnär, 25 X 20 cm
nr. 747236
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 23m, 18s
89 X 69 cm (1927-1965) olja på duk, 89 X 69 cm
nr. 747155
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 3h, 5m, 18s
Louis Zelig, olja på duk 2 st, 47 X 32 cm
nr. 747148
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 2h, 53m, 18s
Hans Johnfors, etsningar 2 st 33 X 38 cm och mindre
nr. 747147
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 2h, 51m, 18s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad och daterad -61, 38 X 38 cm
nr. 746980
175 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 13m, 18s
Målarlåda med färger penslar och dukaroch dukar
nr. 746979
125 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 11m, 18s
Utställningsaffisch, Miro, Louisiana, 1975, 64 X 49 cm
nr. 746919
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 2h, 39m, 18s
Erik Jönsson, olja på pannå, 49x33
nr. 746871
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 1h, 41m, 18s
Helmtrud Nyström, färgetsning, 48/285, 54 X 49 cm
nr. 746870
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 1h, 39m, 18s
Alexius Huber, tavla, plexiglas och borstad metall, 31,5 X 19,5 cm
nr. 746660
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 1h, 41m, 18s
Fred Hultén, olja på duk, 99 X 58 cm
nr. 746644
400 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 1h, 11m, 18s
nr. 746482
1 000 kr
Utropspris: 20 000 kr
1d, 1h, 57m, 18s
Lars Grönfeldt, blandteknik på duk, 80 X 59 cm
nr. 746442
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 1h, 23m, 18s
Rullmålning, tuschteckning, keramiktavla, Kina, 1900-talets slut,
nr. 746423
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 0h, 51m, 18s