Utropspris
Ivar Gustafsson, akvarell, 44x36
nr. 741524
2 200 kr
Utropspris: 400 kr
8h, 32m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk "En Ko" 1950-tal, 46 X 42 cm
nr. 742282
2 000 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 8h, 18m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, interiör, 1976, 55 X 46 cm
nr. 742237
1 200 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 7h, 44m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1989, 59 X 59 cm
nr. 742314
850 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 8h, 46m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) "Röda Blommor" 1980, olja på duk, 31 X 25,5 cm
nr. 742303
750 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 8h, 38m, 28s
Helge Lundström (1923-2011) olja på duk, 80 X 60 cm
nr. 741989
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 8h, 14m, 28s
Lasse Åberg, litografi, 22/175, 66 X 49 cm
nr. 741998
550 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 8h, 22m, 28s
Gunilla Mann, litografi, 220/360, 46 X 42 cm
nr. 742081
550 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 7h, 34m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1982, 42 X 53,5 cm
nr. 742256
550 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 8h, 4m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1985, 65 X 62 cm
nr. 742288
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 8h, 26m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992), olja på duk 1987, 75 X 66 cm
nr. 742294
550 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 8h, 32m, 28s
Oidentifierad konstnär, ola på duk, 2 st, 100x100 och mindre
nr. 741829
500 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 10m, 28s
Christina Campbell, etsning, 270/275, 57 X 49 cm
nr. 742077
450 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 7h, 30m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1983, 47 X 42 cm
nr. 742279
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 8h, 16m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) "Skogslandskap" 1972, olja på duk, 55 X 46 cm, utställd på Liljevalchs Konsthall
nr. 742289
450 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 8h, 28m, 28s
Bertil Vallien, glasbåt, Kosta Boda, längd 18 cm, signerad
nr. 742339
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 9h, 2m, 28s
Ingvar Engdahl, tillskriven, olja på duk, 45 x 61, osignerad
nr. 741605
400 kr
Utropspris: 500 kr
9h, 54m, 28s
Byst, patinerad brons, 1900-talets andra hälft, höjd 33 cm
nr. 741863
400 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 9h, 46m, 28s
Axel Bentzen (Danmark 1893-1952) olja på duk, 1922, signerad AB 22, 60 X 48 cm, etikettmärkt på baksidan :Retrospektive Udstilling Grønningen 1953
nr. 741959
400 kr
Utropspris: 4 000 kr
2d, 7h, 28m, 28s
Berndt Wennström, litografi, HC, 52 X 43 cm
nr. 741552
300 kr
Utropspris: 400 kr
9h, 4m, 28s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 70 X 60 cm
nr. 741962
300 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 7h, 34m, 28s
Leo Charles Møller (1899-1992) olja på duk, 68 X 48 cm
nr. 741719
250 kr
Utropspris: 300 kr
10h, 42m, 28s
Eve Eriksson (1910-1992) olja på duk, 1978, 47 X 38 cm
nr. 742244
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 7h, 54m, 28s
C.O Hultén, litografi, 55x68, 5/5
nr. 741622
175 kr
Utropspris: 500 kr
10h, 8m, 28s