Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett
etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen!
Köp
Sälj
Dödsbo
Logga in
Bli kund
Sök
Välj kategori
Meny
Alla auktioner
Allmoge
Belysning
Böcker, Musik & Film
Cyklar & Motorfordon
Glas
Guld & Smycken
Hemelektronik & Hushåll
Klockor & Ur
Kläder & Accessoarer
Konst
Kuriosa
Leksaker & Hobby
Mattor & Textil
Möbler & Speglar
Nautica
Porslin & Keramik
Samlarföremål
Silver & Metaller
Vapen & Militaria
Verktyg & Bygg
Övrigt
Om oss
Adresser och öppettider
Dödsbon & Hela hem
Transport
Köp
Sälj
Bli kund
Dansk
Sök
Användarvillkor & prislista
Aktuellt
Lediga tjänster
Hjälp
Konst
Längst tid kvar
Kortast tid kvar
Längst tid kvar
Senast publicerade
Utropspris
Högst bud
Malmö
Alla städer
Kristianstad
Malmö
Karlskrona
James Herbert Snell (1861-1935) landskapsmålning, olja på pannå, 31 X 22 cm
nr. 746273
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 22h, 38m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Landskapsmålning, oidentifierad konstnär, signerad Ellen Börtz34 X 24 cm
nr. 746262
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 22h, 20m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gunnar Ekdahl, olja på duk, 58 X 43 cm
nr. 746261
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 22h, 18m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Tryck 1900-tal 87 X 61 cm
nr. 746259
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 22h, 16m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 102x84
nr. 746242
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 21h, 58m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Jaques Zadig, litografi, 17/110, 42 X 37 cm
nr. 746235
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 21h, 46m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Allan Erwö. linoleumsnitt, 1960, 49 X 26 cm
nr. 746234
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 21h, 44m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Sigfrid Bengtsson "Huvud" träsnitt, 25 X 20 cm
nr. 746233
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 21h, 42m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gerhard Nordström. litografier 2 st, 48 X 38 cm och 53 X 43 cm
nr. 746232
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 21h, 40m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Landskapsmålning, akvarell, otydligt signerad, daterad 1891, 39 X 27 cm
nr. 746186
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 36m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Olja på pannå, oidentifierad konstnär, 35 X 24 cm, otydligt signerad
nr. 746185
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 23h, 34m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, 27 X 24 cm, signerade i trycket
nr. 746173
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 23h, 20m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Stellan Mörner, litografi 12/75, 35 X 31 cm
nr. 746167
Aktuellt bud:
650 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 23h, 14m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Philip von Schantz (1928-1998) etsning, 193/310, 30 X 24 cm
nr. 746160
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 23h, 8m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Gustaf Skoglund (1923-2003) blandteknik på papper, 1964, 40 X 31 cm
nr. 746155
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 23h, 4m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Životin Nikolic (född 1953) olja på duk, 1991, 40 X 30 cm
nr. 746150
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 22h, 58m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lars Sjögren, litografi 118/230, 40 X 30 cm
nr. 746140
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 22h, 46m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Kristina Jöred, olja på duk, 46 X 36 cm
nr. 746137
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 22h, 42m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Lars Sjögren, blandteknik på papper, 46 X 30 cm
nr. 746134
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 22h, 40m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad W.J. Hughes 1921, 29 X 20 cm
nr. 746131
Aktuellt bud:
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 36m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Landskapsmålning, olja på pannå, oidentifierad konstnär, 44 X 28 cm
nr. 746130
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 22h, 34m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Henry Stannard (1870-1951) akvarell, 49 X 34 cm
nr. 746128
Aktuellt bud:
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 22h, 32m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Figge Holmgren, olja på pannå, 1943, 69 X 50 cm
nr. 746088
Aktuellt bud:
50 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 21h, 54m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
Bronsfigur, Thailand, 2000-tal, höjd 25 cm
nr. 745940
Aktuellt bud:
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 23h, 20m, 9s
Spara
Lägg bud
Lägg bud
1
2
1
2