Utropspris
Fåtölj, 1900-talets mitt, senare klädsel, , bredd 83 cm
nr. 748278
50 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 11h, 9m, 24s
Bokhylla, 1920/30-tal, bonad björk, 201 X 29 X 134 cm
nr. 748283
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 11h, 19m, 24s
Speglar 2 st, 1900-talets andra hälft, höjd 81-82 cm
nr. 748305
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 33m, 24s
Spegel, 1900-talets mitt, överstycke med intarsia, 88 X 43 cm
nr. 748306
50 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 11h, 35m, 24s
Gungstol, ek med flätad sits, 1900-talets andra hälft
nr. 748315
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 11h, 51m, 24s
Kamferkista, Kina, 1900-talets andra hälft, 105 X 58 X 55 cm
nr. 748317
50 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 11h, 55m, 24s
Bordsspegel, Glasmäster Markaryd, 1960-tal, höjd 44 cm
nr. 748335
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 9h, 47m, 24s
Byrå, furu, 1990-tal, 82 X 86 X 37 cm
nr. 748397
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 10h, 17m, 24s
Trädgårdsgrupp i järn, bord D=80 H=73, soffa B=120 + 2st karmstolar
nr. 748399
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
2d, 10h, 45m, 29s
nr. 748409
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
2d, 10h, 27m, 24s
Byrå, 1800-tal valnöt, 92 X 47 X 95 cm
nr. 748410
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 29m, 24s
Karmstol, ek, klädd sits, 1800-talets slut
nr. 748411
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 10h, 31m, 24s
Snurrfåtölj 1960-tal, textil
nr. 748415
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 10h, 53m, 24s
Fällbord, 1800-tal, skiva i masurbjörk, diameter 72 cm
nr. 748419
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 10h, 39m, 24s
Skrivbordsstol, 1900-talets mitt, björk, klädd och stoppad sits och rygg
nr. 748420
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 10h, 41m, 24s
Säng, elektriskt ställbar, 200 x 90
nr. 748543
50 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 10h, 10m, 24s
Bänkar, ett par, "Molger" Ikea, L=78 H=50
nr. 748574
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 9h, 55m, 24s
Bokhyllor, 2 st, teak, 1900-talets senare hälft, H=182 B=84
nr. 748576
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 9h, 59m, 24s
Fåtölj med fotpall, 1900-talets slut
nr. 748617
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 26m, 24s
nr. 748620
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 15m, 24s
Karmstolar ett par rokokostil
nr. 748635
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 9h, 27m, 24s
Stolar rokokostil ett par + pelarbord ett par
nr. 748675
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 10h, 3m, 24s
nr. 748738
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 11h, 28m, 24s
Stolar, 3 + 1 st, Hans K
nr. 748740
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
3d, 10h, 56m, 24s