Temaauktion KB
Utropspris
Utropspris
Skrivskåp, östeuropa, 1800-tal, mahogny och lövträ, 138x53x206 cm, 2 nycklar
nr. 782372
3 200 kr
Utropspris: 6 000 kr
6h, 57m, 9s
Soffa/Dagbädd, Børge Mogensen. Fredericia Stolefabrik, Danmark, 1960/70-tal, stomme i ek, längd 195 cm
nr. 783656
700 kr
Utropspris: 6 000 kr
6d, 8h, 27m, 9s
Stolar, 6 st, Afteroom Audo Copenhagen, sitsar och rygg i lackat trä, underrede i lackad metall
nr. 781462
700 kr
Utropspris: 4 000 kr
1d, 7h, 12m, 9s
Ställbara sängar ett par 90 X 200
nr. 782922
175 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 8h, 25m, 9s
Skinnsoffa, troligtvis Stouby, Danmark, 1900-talets andra hälft, längd 190 cm
nr. 783670
75 kr
Utropspris: 4 000 kr
6d, 8h, 31m, 9s
Snurrfåtöljer ett par, Göte-Möbler, 1970-tal, stomme i böjträ, centralfot i kromad metall, skinnklädsel
nr. 781925
100 kr
Utropspris: 3 000 kr
4d, 7h, 24m, 9s
Utdragssoffa Gustaviansk 1800-tal L=188 H=110
nr. 782374
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 7h, 24m, 9s
Stolar teak 11 st 1960-tal
nr. 782447
0 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 8h, 8m, 9s
Carl Malmsten, serveringsskåp, björk, 92 x 41, H = 173
nr. 782689
75 kr
Utropspris: 3 000 kr
1d, 8h, 39m, 9s
Soffbord, Johannes Andersen, Silkeborg, Danmark, 1960-tal, palisander, 163 X 59 X 50 cm, cites-intyg medföljer
nr. 783233
650 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 8h, 31m, 9s
Karmstolar på hjul, 6 st "Solo" Börje Lindau & Bo Lindekrantz, Lammhult, formgiven 1983, skinn
nr. 783316
650 kr
Utropspris: 3 000 kr
5d, 8h, 35m, 9s
Fåtölj med fotpall Conform fårskinn böjträ
nr. 781594
1 000 kr
Utropspris: 2 500 kr
1d, 6h, 58m, 9s
Bokskåp 1800-tal, 105x42 H=207
nr. 782080
1 200 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 6h, 28m, 9s
Bokskåp 1800-tal 108 X 51 H=228
nr. 781738
1 300 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 8h, 18m, 9s
Hyllsystem, String, delvis hemmagjorda hyllplan, 22-hyllplan, 3 gavlar, höjd 216 cm
nr. 782296
250 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 6h, 56m, 9s
Matbord, ek, 2 utdragsskivor, Ek, ca L=120-210 B=82 H=75 cm
nr. 782376
800 kr
Utropspris: 2 000 kr
6h, 59m, 9s
Vitrinskåp, betsad furu, 1900-talets början, 74x43x173 cm
nr. 782386
550 kr
Utropspris: 2 000 kr
8h, 25m, 9s
Stolar, 53 st, stapelbara
nr. 782417
1 500 kr
Utropspris: 2 000 kr
8h, 31m, 9s
Pinnsoffa Yngve Ekström Småland L=120
nr. 782440
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 8h, 3m, 9s
Bord barockstil 258 X 95 H=75
nr. 782441
75 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 8h, 4m, 9s
Skolskåp furu äldre 164 X 59 H=202
nr. 782465
175 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 6h, 24m, 9s
Barskåp med belysning, gustaviansk-stil, 1900-talets senare hälft, H=143 B=87
nr. 782513
300 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 8h, 50m, 9s
Matbord + 6 stolar, ek, jugend, 1900-talets början, H=77 L=120-240
nr. 782532
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
8h, 33m, 9s
Sideboard, teak, 1900-talets senare hälft, H=120 L=150
nr. 782602
1 800 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 8h, 31m, 9s
14
14