Utropspris
Skänk/disk, 1900-talets tidigare hälft, H=90 L=166 B=66
nr. 748569
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 10h, 53m, 41s
Stringhylla B=58
nr. 748657
125 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 10h, 53m, 41s
Serveringsvagn, 1900-talets senare hälft, H=61 L=70
nr. 748551
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 10h, 51m, 41s
Förvaringsmöbler B=95 och mindre
nr. 748648
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 10h, 44m, 41s
Stolar, 4 st, ek, 1900-talets senare hälft
nr. 748513
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 10h, 43m, 41s
Säng 120 X 200
nr. 748645
100 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 10h, 43m, 41s
Sängbord ett par furu B=54
nr. 748643
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 42m, 41s
Matbord, teak, 2 iläggsskivor, 1900-talets senare hälft, H=74 L=109-200
nr. 748512
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 10h, 41m, 41s
Marmorbyrå 3 lådor 76 X 42 H=71
nr. 748640
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 40m, 41s
Sideboard, teak, Hugo Troeds, L=129 H=71, ommålad
nr. 748509
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 10h, 37m, 41s
Karmstolar ett par rokokostil
nr. 748635
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 10h, 35m, 41s
Herrbetjänter, ett par, H=106
nr. 748503
400 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 10h, 33m, 41s
Kryddhylla , Reda, 39 X 23 X 22 cm + en lös kryddburk Boet
nr. 748461
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 12h, 35m, 41s
Spegel, 1900-talets mitt, 109x46
nr. 748459
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 12h, 31m, 41s
Skinnfåtöljer 2 st, 1900-talets andra hälft, bredd 110 cm
nr. 749208
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 12h, 22m, 41s
Brickbord jakaranda Erik Gustafssons möbelfabrik Brittatorp 68x44 h=66 citesintyg medföljer
nr. 748608
500 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 12h, 8m, 41s
Stolar, 20 st, stapelbara
nr. 748423
50 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 11h, 55m, 41s
Trädgårdsgrupp i järn, bord D=80 H=73, soffa B=120 + 2st karmstolar
nr. 748399
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 11h, 53m, 46s
Fåtölj, Yngve Ekström Swedese, 1950-tal, teakfanér, fårskinn
nr. 748421
450 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 11h, 51m, 41s
Spegel, 175 x 70 + konsolbord, nyrokoko, B = 73, H = 78
nr. 748589
100 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 11h, 51m, 41s
Skrivbordsstol, 1900-talets mitt, björk, klädd och stoppad sits och rygg
nr. 748420
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 11h, 49m, 41s
Fällbord, 1800-tal, skiva i masurbjörk, diameter 72 cm
nr. 748419
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 11h, 47m, 41s
Byrå, 1800-tal, mahogny, 89 X 50 X 94 cm
nr. 748417
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 11h, 43m, 41s
Klaffbord + 4 klappstolar, teak, 2000-tal, bordet 130 X 70 X 72 cm
nr. 748412
350 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 11h, 41m, 41s